Lubelskie: Syreny alarmowe zawyją w samo południe. Co to oznacza? Syreny alarmowe 17.12

i

Autor: Pixabay/TBIT

Lubelskie: Syreny alarmowe zawyją w samo południe. Co to oznacza? Syreny alarmowe 17.12

2020-12-17 8:13

W województwie lubelskim syreny alarmowe zawyją dziś w samo południe, punktualnie o godz. 12.00. Co to oznacza? Syreny alarmowe 17.12.2020 r. zawyją przez minutę. Taki sygnał jest nadawany w sytuacji zagrożenia dla mieszkańców lub… w ramach treningu systemów ostrzegania.

Tym razem – na szczęście! – chodzi o tę drugą opcję. W Lubelskiem syreny alarmowe zawyją w samo południe, o godz. 12.00, 17.12.2020 r. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Co oznacza sygnał, jaki wydają syreny?

Syreny alarmowe 17 grudnia będzie można usłyszeć w Lublinie, Zamościu i innych, mniejszych i większych, miejscowościach województwa lubelskiego.

Zobacz też: Zostały w domu, żeby umrzeć. WIELKA TRAGEDIA w Wohyniu. Nie żyją dwie kobiety

Na terenie Lublina zostaną włączone na minutę syreny alarmowe, w ramach obowiązkowego treningu Miejskiego Systemu Wykrywania i Alarmowania. W związku z głośną próbą, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań – informuje w komunikacie Urząd Miasta Lublin.

Super Raport 16.12 (Goście: Sebastian Kaleta - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL)

Podobne treningi odbywają się kilka razy w roku – czasem, by faktycznie sprawdzić, czy syreny działają, a czasem, by uczcić ważne rocznice historyczne. 17 grudnia syreny alarmowe na Lubelszczyźnie będą „wyły” przez minutę, jednostajnym dźwiękiem o stałej częstotliwości. Gdyby zagrożenie było realne, sygnał trwałby trzy minuty i byłby sygnałem modulowanym.

Zobacz: Zmuszali je do SEKSU. Na czele gangu stała kobieta! GIGANTYCZNA AKCJA policji [ZDJĘCIA]

Dziś, 17.12.2020 r. słysząc syreny alarmowe w Lublinie lub innych miejscowościach Lubelszczyzny nie musicie się niczego obawiać. Spokojnie, to tylko ćwiczenia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!