Zmuszali je do SEKSU. Na czele gangu stała kobieta! GIGANTYCZNA AKCJA policji [ZDJĘCIA]

2020-12-16 12:41

Działali w całym kraju przez tzw. mieszkaniówki. Zwerbowane kobiety świadczyły tam usługi seksualne klientom, a zyski czerpali członkowie gangu. Na jego czele stała kobieta, 37-letnia Iwona G. Podczas gigantycznej akcji policji zatrzymani zostali też czterej mężczyźni. Za handel ludźmi grozi im po 15 lat więzienia.

Gang Iwony G. zbijał majątek na prostytucji i handlu ludźmi – podejrzewają śledczy. Zorganizowana grupa przestępcza została rozbita podczas policyjnej akcji wykraczającej poza granice Lublina czy regionu. Przestępcy zmuszali kobiety do seksu, a na czele gangu stała 37-latka.

Zatrzymania miały miejsce równocześnie w całym kraju – relacjonują mundurowi. – Lubelscy kryminalni z komendy wojewódzkiej weszli równocześnie do mieszkań w Bydgoszczy, Lublinie oraz mniejszych miejscowości w powiecie opolskim i radomskim – informuje kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

Zobacz też: Zostały w domu, żeby umrzeć. WIELKA TRAGEDIA w Wohyniu. Nie żyją dwie kobiety

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Solidarna Polska powinna popełnić zbiorowe sepuku

Zdaniem śledczych zajmujących się tą sprawą, gang działał od lutego poprzez tzw. mieszkaniówki. W wynajmowanych lokalach zwerbowane kobiety musiały uprawiać seks z klientami, a zyski trafiły do kieszeni przestępców. Iwona G. i jej ludzie bezczelnie wykorzystywali bezbronne i bezradne kobiety.

Zobacz też: Międzyrzec Podlaski: Z NOŻEM na nastolatków! STERRORYZOWALI ich dla… kilku złotych

Zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie całego kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności – relacjonuje Fijołek.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. Tam usłyszeli zarzuty handlu ludźmi oraz czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez kobiety. Śledczy chcą wnioskować o areszt dla szefowej gangu i jego członków. Grozi im po 15 lat więzienia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!