Lubelskie: Silny wiatr i ulewny deszcz. IMGW ostrzega! Fatalne prognozy pogody

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/holdmypixels Lubelskie: Silny wiatr i ulewny deszcz. IMGW ostrzega! Fatalne prognozy pogody

Prognoza pogody

Lubelskie: Silny wiatr i ulewny deszcz. IMGW ostrzega! Fatalne prognozy pogody

2022-07-12 8:45

Jeśli ktoś liczył na wysokie temperatury i piękną, wakacyjną pogodę, to mocno się rozczaruje. Synoptycy zapowiadają silny wiatr i ulewny deszcz na Lubelszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenia I stopnia dla Lubelszczyzny. Niszczycielska pogoda może wyrządzić szkody… Gorące spokojne lat? Na razie możemy o takim tylko marzyć.

W całym regionie będzie silnie wiało, a w części województwa z nieba może lunąć deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed fatalną i niebezpieczną pogodą na Lubelszczyźnie. To będzie istne zaprzeczenie spokojnej, ciepłej, wakacyjnej aury…

W województwie lubelskim obowiązują ostrzeżenia pogodowe wydane przez IMGW. Pierwsze z nich dotyczy silnego wiatru, który może powodować zniszczenia niemal na całej Lubelszczyźnie. Alert I stopnia nie objął tylko zachodnich powiatów woj. lubelskiego. Ostrzeżenie zacznie obowiązywać we wtorek (12.07) o godz. 13.00 i będzie aktualne do nocy, choć może zostać przedłużone. Czego konkretnie powinniśmy się spodziewać?

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu – zapowiadają synoptycy IMGW-PIB.

To jednak nie koniec pogodowych problemów. Oprócz silnego wiatru, na północy i północnym wschodzie Lubelskiego spodziewany jest też ulewny deszcz! Alert I stopnia będzie obowiązywał od godz. 15.00 (we wtorek, 12 lipca).

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm – zapowiadają synoptycy IMGW.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Szuszalewo (woj. podlaskie). Trzyosobowa rodzina wracała z niedzielnej wycieczki – zginęli w strasznym wypadku. Kacperek nie miał jeszcze roku