Lubelskie: Protest rolników. WŚCIEKLI wyjdą na ulice, będą blokować drogi. Gdzie utrudnienia?

i

Autor: Pixabay/schauhi

Lubelskie: Protest rolników. WŚCIEKLI wyjdą na ulice, będą blokować drogi. Gdzie utrudnienia?

2020-10-07 7:49

Rolnicy zapowiedzieli rozpoczęcie ogólnopolskiego protestu. Wyjdą na ulice, będą blokować drogi, organizować happeningi i „niespodzianki” – także w województwie lubelskim i – jak zapowiadają – w samym Lublinie. Są wściekli i zamierzają manifestować swój sprzeciw wobec „Piątki dla zwierząt”. Gdzie odbędzie się protest rolników w Lubelskiem i gdzie pojawią się utrudnienia na drogach?

Protest rolników Lubelskie i Lublin. Nawet w stolicy regionu ma się odbyć „niespodzianka” organizowana przez rolników Agrounii. Za to w regionie rolnicy wyjdą na ulice i będą blokować drogi. Ogólnopolski protest rolników może spowodować duże utrudnienia dla kierowców.

Zobacz też: Lubelskie: NOWE OGNISKA epidemii. Koronawirus w szpitalach i na uczelni [NOWE DANE]

Protest rolników Lublin i Lubelskie

W Środę 07.10.2020 w województwie lubelskim pokażemy nasz sprzeciw przeciwko #PiątkaDlaZwierząt oraz nieudolnej walki z #ASF. To będzie wyraz naszej determinacji w walce o nasze gospodarstwa i godność, którą niemal wszyscy rządzący chcą nam odebrać, zabierając konstytucyjne prawo decydowania o własności oraz swobody prowadzenia działalności – zapowiedział w sieci Jarosław Wojtaszak, jeden z rolników organizujących protesty.

Ogólnopolski Protest Rolników ma się rozpocząć w środę, 7 października, a swoim zasięgiem objąć cały kraj. Hodowcy, rolnicy, mieszkańcy wsi i ich sympatycy organizują się do wspólnego działania w sieci pod hasłem „Polska stanie. Dzisiaj my, jutro Wy”.

Lubelskie: Protest rolników. Gdzie utrudnienia?

Protest rolników w województwie lubelskim może powodować duże utrudnienia drogowe. Które odcinki tras będą blokowane? W jakich miejscowościach? Organizatorzy zapowiadają nawet, że protest rolników odbędzie się nawet w samym Lublinie – tu jednak nie ma mowy o blokowaniu dróg, a raczej o happeningu zwracającym uwagę na rolniczy sprzeciw wobec działań rządu.W środę rolnicy zablokowali na chwilę rondo Dmowskiego w Lublinie, organizowali happeningi przed biurami poselskimi w Lublinie i regionie oraz zorganizowali powolny, uciążliwy dla kierowców, przejazd sprzętu rolniczego na DK-19 (Radzyń Podlaski-Kock).

Super Raport 06.10 (Tomasz Siemoniak - PO, Andrzej Sośnierz - Porozumienie, były szef NFZ oraz Krzysztof Łapiński - były rzecznik Prezydenta Dudy)