koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: NOWE OGNISKA epidemii. Koronawirus w szpitalach i na uczelni [NOWE DANE]

2020-10-06 13:36

Nowe ogniska epidemii koronawirusa w Lubelskiem. COVID-19 pojawił się m.in. w szpitalach i na uczelni. Nowe dane przekazane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie nie napawają optymizmem. Na Lubelszczyźnie jest aż 36 ognisk epidemii koronawirusa, z czego większość w fazie rozwojowej.

Lubelskie. Nowe ogniska epidemii koronawirusa odnotowano m.in. w szpitalu im. Jana Bożego, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej czy w PSW w Białej Podlaskiej. Tylko dziś w regionie potwierdzono 138 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Rośnie też liczba aktywnych przypadków COVID-19 – jest ich ponad 1130!

Na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano sześć nowych ognisk COVID-19: w SPZOZ w Janowie Lubelskim na Oddziale Wewnętrznym, w Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim, na Oddziale Chorób Płuc SPSW im. Jana Bożego w Lublinie, w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej na Oddziale Onkologii Klinicznej, w WSK PZL Świdnik oraz w PSW w Białej Podlaskiej – informuje sanepid we wtorkowym komunikacie.

W Lubelskiem jest 36 ognisk epidemii koronawirusa: 21 w fazie rozwojowej, 12 w fazie stabilnej, trzy w fazie wygaszania. Najwięcej ognisk odnotowano w Lublinie. W stolicy regionu jest też najwięcej aktywnych przypadków COVID-19 – w tym momencie ponad 220.

Dwa nowe ogniska w Lublinie to: COZL – tu zakażenie potwierdzono u lekarza i pielęgniarki oraz SPSW im. Jana Bożego – tu z kolei koronawirusa potwierdzono u sześciu pacjentów, lekarza i czterech pielęgniarek.

Lubelskie: NOWE OGNISKA epidemii. Koronawirus w szpitalach i na uczelni [NOWE DANE]

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki

Niepokojące dane o skali epidemii napływają z całego kraju. Aktualny bilans to 104 316 zakażeń i aż 2717 zgonów chorych na COVID-19. Tylko dziś potwierdzono śmierć 58 pacjentów z koronawirusem. Trzy osoby zmarły w Lubelskiem: w Łukowie, Tomaszowie Lubelskim i Krasnymstawie.

Pomnikomania. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 126