Lubelskie. Powiesił się na pasku w lesie. Liczyła się każda sekunda

i

Autor: lubelska policja Lubelskie. Powiesił się na pasku w lesie. Liczyła się każda sekunda

O krok od tragedii

Lubelskie. Powiesił się na pasku w lesie. Liczyła się każda sekunda

2022-09-15 10:24

O mały włos od dramatu. Błyskawiczne działanie łęczyńskich policjantów oraz 27-latka, który dostał sms do kolegi, z którego wynikało, że chce odebrać sobie życie pozwoliło na uratowanie mężczyzny. Wiszącego na pasku mieszkańca powiatu łęczyńskiego mundurowi wspólnie z jego znajomym natychmiast oswobodzili i udzielili pomocy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, do zdarzenia doszło we wtorek (13.09.2022). O godzinie 21:00 policjanci z łęczyńskiej komendy zostali poinformowani przez 27-letniego mieszkańca Łęcznej, że jego kolega chce popełnić samobójstwo!

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że może on znajdować się w domu bądź w lesie. Od tej chwili liczyła się każda sekunda. Niezwłocznie na miejsce pojechał patrol w składzie sierżant Beata Wiącek i starszy sierżant Paweł Wałecki. Kiedy okazało się, że mężczyzny nie ma w domu policjanci wspólnie ze zgłaszającym ruszyli w rejon lasu - przekazuje starszy aspirant Magdalena Krasna.

Zobacz też: Lublin: Burda w taksówce. Kobiety pobiły kierowcę. Powód szokuje!

Gdy przeczesywano teren, 27-latek dzwonił na numer desperata, jednak ten nie odbierał telefonu. W pewnej chwili policjanci zauważyli światło z telefonu. Natychmiast tam pobiegli i zastali mężczyznę wiszącego na pasku na konarze drzewa. Razem z 27-latkiem oswobodzili mężczyznę i udzielili pomocy do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego.

- Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po przeprowadzonych badaniach ostatecznie trafił do wytrzeźwienia - przekazuje starszy aspirant Magdalena Krasna.

Sprawdź również: Głusk: Gołąb zaklinował się w samochodzie! Jego głowa utknęła w podwoziu

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Niesamowita panorama na Warszawę. Tak wygląda widok z tarasu widokowego w Varso Tower