Lubelskie: Posypią się mandaty! Na drogach roi się od policjantów. Potężna akcja po Bożym Ciele

i

Autor: KWP Lublin Lubelskie: Posypią się mandaty! Na drogach roi się od policjantów. Potężna akcja po Bożym Ciele

Lubelskie: Posypią się mandaty! Na drogach roi się od policjantów. Potężna akcja

2021-06-04 8:41

Potężna akcja policji na drogach woj. lubelskiego po Bożym Ciele. To oznacza jedno: więcej kontroli, a więc i szans na „przyłapanie”. W ten weekend posypią się mandaty. Na drogach Lubelszczyzny roi się od policjantów, którzy – w odróżnieniu od wielu mieszkańców regionu – nie mają długiego, wolnego weekendu. W tym czasie będą sprawdzać, kto przekracza prędkość, a kto ignoruje przepisy – zwłaszcza te nowe, dotyczące pieszych, jazdy na zderzaku czy ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Posypią się mandaty! Co zrobić, by uniknąć kary? Gdzie spodziewać się policyjnych kontroli w Lubelskiem w długi weekend czerwcowy po Bożym Ciele 2021?

Lubelskie. W długi weekend czerwcowy po Bożym Ciele na drogach regionu posypią się mandaty. Lubelska policja realizuje potężną akcję prewencyjną, ale oprócz upomnień, będą też surowe kary. Na drogach roi się od funkcjonariuszy. Gdzie spodziewać się policyjnych kontroli i co zrobić, by uniknąć mandatu? Funkcjonariusze sprawdzą nie tylko prędkość pojazdów. Co jeszcze? Jedno jest pewne: do niedzieli na Lubelszczyźnie mogą posypać się mandaty. Kierowcy, noga z gazu!

Zobacz też: Gościeradów Ukazowy. Auto dachowało po zderzeniu z cysterną. 12-latek i jego ojciec w szpitalu

Policjanci biorący udział w działaniach, będą pełnić służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca 2021 roku – zapowiada kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. –Zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierujących, skontrolują, czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Samochód na wakacje. Auto dla całej rodziny | ESKA XD - Prosto z salonu #24

Policyjne kontrole w długi weekend czerwcowy po Bożym Ciele mogą też objąć np. sprawdzenie, czy mamy w samochodach obowiązkowe wyposażenie oraz, czy bagaże i ładunek są prawidłowo zamocowane i zabezpieczone. Rok 2021 przynosi też zmiany w przepisach. Zwłaszcza te obowiązujące od początku czerwca mogą być kłopotliwe dla wielu kierowców. I tu znów: posypią się mandaty.

Policjanci sprawdzą także, jak zostały przyswojone przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu, ale również, czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, podczas przechodzenia przez jezdnię – dodaje Fijołek.

Nie tylko kierowcy samochodów i piesi muszą mieć się na baczności. Wzmożone kontrole mogą też objąć użytkowników jednośladów, którzy też rozpoczęli „sezon” i coraz liczniej pojawiają się na drogach – zwłaszcza w czasie wolnym i – tak jak teraz – w długie weekendy. Policja apeluje do kierowców motocykli i rowerów o przestrzeganie przepisów, a do tych, którzy siadają za kółkiem samochodu – by byli czujni i myśleli też o innych użytkownikach dróg.