Lubelskie: Posypią się mandaty. Gigantyczna akcja drogówki

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Lubelskie: Posypią się mandaty. Gigantyczna akcja drogówki

Lubelskie: Posypią się mandaty. Gigantyczna akcja drogówki

2021-08-13 10:00

Gigantyczna akcja drogówki na Lubelszczyźnie i w pozostałych regionach. Posypią się mandaty dla piratów drogowych. Policja prowadzi dziś akcję „Prędkość”, czyli „ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne”. Jednym słowem – będzie więcej kontroli i okazji do zdobycia mandatów i punktów karnych. Gdzie spodziewać się drogówki?

W piątek, 13 sierpnia posypią się mandaty. Nie tylko w Lubelskiem, ale w całej Polsce. Gigantyczna akcja drogówki pod tytułem „Prędkość” ma pomóc w wyłapaniu i ukaraniu piratów drogowych – nie tylko tych, którzy przekraczają tytułową prędkość. Czego możemy się spodziewać? Gdzie pojawią się wzmożone kontrole drogówki na Lubelszczyźnie? – Policjanci dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – zapowiadają funkcjonariusze Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. – Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których zadaniem jest w szczególności ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Zobacz też: Urszulin: Pijana rowerzystka… w ciąży. Miała dwa promile! Zgroza

Strażacy rozkuli ścianę, żeby uratować kotkę. Gdyby nie brawurowa akcja, Zosia umarłaby w męczarniach.

Policyjna akcja „Prędkość” to zapowiedź tego, że w wielu miejscach zwyczajnie posypią się mandaty i punkty karne. Dla wieku kierowców może to być prawdziwie pechowy „piątek 13-go”. Co zrobić, by uniknąć kary? Najprościej… przestrzegać przepisów. Policjanci będą sprawdzać dziś m.in. prędkość (stacjonarnie, ale też odcinkowo, kaskadowo i z wykorzystaniem wideorejestratorów), ale też m.in. zachowania w rejonie przejść dla pieszych. To pokłosie ostatnich zmian w przepisach, które wielu kierowców zwyczajnie ignoruje. Uważajcie więc! – Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej – apelują funkcjonariusze BRD KGP.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?