Lubelskie: Ponad 50 tys. osób zaszczepionych dwiema dawkami. NOWE DANE o szczepionkach

i

Autor: Pixabay/KitzD66

Lubelskie: Ponad 50 tys. osób zaszczepionych dwiema dawkami. NOWE DANE o szczepionkach

2021-02-23 8:29

Ponad 157 tys. osób zaszczepiono przeciw COVID-19 w Lubelskiem, w tym prawie 53 tys. otrzymało drugą dawkę – wynika z raportu rządowego. W regionie na zastrzyki zgłosiło się ponad 23,5 tys. nauczycieli. Zobacz nowe dane o szczepionkach na COVID-19 w Lubelskiem. Jak przebiega program szczepień przeciwko koronawirusowi?

Szczepienia w województwie przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewniła PAP rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. Według opublikowanych w poniedziałek danych rządowego raportu szczepień w Lubelskiem ostatniej doby szczepionkę przyjęło blisko 700 osób.

Najwięcej zastrzyków – ponad 52,3 tys. – wykonano dotąd w Lublinie, prawie 9,8 tys. w powiecie puławskim, ponad 7 tys. w Białej Podlaskiej i ponad 7 tys. w Zamościu.

Zobacz też: Parczew: Z własnej woli oddał oszustom FORTUNĘ. Wysyłał im pieniądze aż... pięć razy!

W woj. lubelskim jest w sumie 420 punktów, w których realizowane są szczepienia populacyjne. W 32 szpitalach węzłowych trwają szczepienia grupy zero, czyli pracowników sektora ochrony zdrowia, głównie drugą dawką. W wielu z tych szpitali prowadzone są też szczepienia seniorów, a także nauczycieli.

Rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Lublinie Jolanta Misiak poinformowała PAP, że łącznie w I i II turze naboru w woj. lubelskim zarejestrowano na szczepienie ponad 23,5 tys. nauczycieli, czyli około 60 proc. uprawnionych.

Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego Remigiusza Małeckiego do niedzieli w sześciu szpitalach podległych samorządowi woj. lubelskiego zaszczepiono w sumie blisko 29 tys. osób, z czego ponad 11,5 tys. przyjęło drugą dawkę.

Korytarz życia dla Dudy. Dlaczego polski prezydent nie stoi w korku i kolejce do kasy? Komentarz Adama Federa [WIDEO].