Parczew: Z własnej woli oddał oszustom FORTUNĘ. Wysyłał im pieniądze aż... pięć razy!

i

Autor: Pixabay/MichaelWuensch

Parczew: Z własnej woli oddał oszustom FORTUNĘ. Wysyłał im pieniądze aż... pięć razy!

2021-02-23 7:18

Oszuści do perfekcji opanowali sztukę wykorzystywania ludzkiego braku rozsądku. Pewien 31-latek z Parczewa odebrał telefon od człowieka podającego się za speca od kryptowaluty. Jako że jakiś czas temu zainwestował niewielką sumkę w taki interes, za dobrą monetę wziął zapewnienia oszusta, że wzbogacił się o 85 tysięcy złotych. Nie bacząc na to, że byłby to zysk nierealny, dosłownie kilka tysięcy procent, bez mrugnięcia okiem spełniał żądania „konsultanta”. I wysłał na wskazane przezeń konto 100 tysięcy tytułem uwierzytelniania wypłaty zysku...

Niestety, miraże horrendalnych zysków całkowicie odebrały umiejętność trzeźwej oceny sytuacji mieszkańcowi Parczewa.

– W niedzielę do parczewskiej komendy zgłosił się 31-latek, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna poinformował, że zadzwonił do niego konsultant, który poinformował, że na obrocie kryptowalutami zarobił 85 tysięcy złotych i że może teraz te pieniądze odebrać – opowiada st. asp. Artur Łopacki z policji w Parczewie.

Co ciekawe, oszuści raczej nie działali w ciemno. Dowiedzieli się jakimś sposobem, że ich ofiara łatwo może połknąć haczyk. Mężczyzna bowiem jakiś czas temu zainwestował niewielką kwotę w kryptowaluty.

Zobacz też: Walczą o życie córeczki. Operacja serca Antosi kosztuje MILION złotych. POMOŻESZ?

I choć 85 tysięcy zysku, które obiecał mu oszust, było całkowicie nierealne, dał się podejść jak małe dziecko. Dlaczego? Otóż w tak pięknej informacji tkwił maleńki haczyk...

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Młodzi postawili na PiS i młodzi go odsuną

Warunkiem wypłaty rzekomego zysku było przelanie środków ze swojego konta. Mężczyzna, wykonując polecenia, dokonał pięciu wpłat po 20 tysięcy złotych na wskazane konto. Wpłaty miały być zwrócone po weryfikacji jego konta – dodaje st. asp. Łopacki.

Rzecz jasna na konto mężczyzny nie wpłynął ani zwrot wpłaconej gotówki, ani też zarobek z obrotu kryptowalutami.