Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: NOWE OGNISKO koronawirusa. Blisko 500 aktywnych przypadków COVID-19 [MAPA]

2020-09-23 8:26

Koronawirus nie odpuszcza. W województwie lubelskim pojawiło się nowe ognisko epidemii. W sumie jest ich 15 – większość nadal w fazie rozwojowej. Na Lubelszczyźnie jest też blisko 500 aktywnych przypadków COVID-19. W których powiatach i miejscowościach jest najwięcej zakażeń? Zobaczcie mapę i aktualne dane o walce z koronawirusem w Lubelskiem.

Tylko wczoraj na Lubelszczyźnie pojawiło się 21 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a w szpitalu w Puławach zmarł kolejny pacjent z COVID-19. Sanepid odnotował nowe ognisko koronawirusa. W całym regionie jest blisko 500 aktywnych przypadków COVID-19.

Lubelskie: Nowe ognisko koronawirusa

W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano nowe ognisko COVID-19 w Zamościu. Jest to ognisko rodzinne powiązane ze środowiskiem pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zamościu – poinformowali we wtorkowym komunikacie przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

W sumie na Lubelszczyźnie jest 15 ognisk epidemicznych, z czego dziewięć w fazie rozwojowej. Wśród nich jest to największe – w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim, gdzie potwierdzono już 68 zakażeń.

Lubelskie: Blisko 500 aktywnych przypadków COVID-19

W całym regionie jest 471 aktywnych przypadków COVID-19. To osoby, u których testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 i które nadal nie wyzdrowiały. W większości ich stan jest dobry.

Najwięcej aktywnych przypadków COVID-19 jest w Lublinie (92) i powiecie tomaszowskim (76).

Do 22 września potwierdzono łącznie 2187 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1681 ozdrowieńców i zarejestrowano 35 zgonów – podsumowuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Lubelskie: NOWE OGNISKO koronawirusa. Blisko 500 aktywnych przypadków COVID-19 [MAPA]

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki
Kraśnik wolny od pieniędzy z funduszy, "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 117

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde