Straż graniczna

i

Autor: Straż Graniczna Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie: Dwa miliony wjechały, milion wyjechał. Bilans na granicy z Ukrainą

2022-06-29 14:48

Dwa miliony osób wjechały do Polski przez przejścia graniczne z Ukrainą na Lubelszczyźnie, a około miliona wróciło do kraju. To bilans z ostatnich czterech miesięcy – od początku pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę. Oto najnowsze dane Straży Granicznej z przejść na terenie województwa lubelskiego.

Od początku wojny (od 24.02) na przejściach granicznych z Ukrainą w województwie lubelskim odprawiono około trzech milionów osób w obu kierunkach – wynika z danych Straży Granicznej, które przytacza Polska Agencja Prasowa. Minionej doby do Polski wjechało ponad 8,8 tys. podróżnych.

Od 24 lutego 2022 r. przez przejścia graniczne z Ukrainą w woj. lubelskim wjechało do Polski ok. dwóch milionów osób – informuje rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. SG Dariusz Sienicki. – Wyjechało około miliona osób – dodaje rzecznik pograniczników.

Jak wynika z danych Straży Granicznej, minionej doby na lubelskich przejściach odprawiono z Ukrainy do Polski ponad 8,8 tys. osób. W Hrebennem było to 3,2 tys. osób, w Zosinie 2,4 tys. osób, w Dorohusku – 1,9 tys. i w Dołhobyczowie – 1,2 tys. osób. Więcej osób jednak wczoraj z Polski na Ukrainę wyjechało niż przyjechało. To typowa tendencja w ostatnim czasie.

Na wyjeździe z Polski na Ukrainę odprawiono ponad 10,7 tys. osób, z czego najwięcej w Hrebennem – 4,2 tys. osób – informuje Sienicki. W Zosinie były to 3 tys. osób, w Dorohusku 1,9 tys. osób, a w Dołhobyczowie – 1,5 tys.

Polsko-ukraińska granica na Lubelszczyźnie ma 296 km. W regionie są cztery przejścia graniczne z Ukrainą: w Dorohusku, Hrebennem, Dołhobyczowie i w Zosinie. Pojazdy ciężarowe odprawiane są na trzech przejściach: w Hrebennem, Dorohusku, Zosinie. Do tego działają jeszcze dwa przejścia kolejowe – Dorohusk i Hrubieszów.

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Express Biedrzyckiej - dr Jacek Sokołowski: Wojna rozbiła polityczną narrację w Polsce