Lubelskie: Dlaczego wyją syreny alarmowe? Słychać je wszędzie! 16.12.2021

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/TBIT Lubelskie: Dlaczego wyją syreny alarmowe? Słychać je wszędzie! 16.12.2021

Lubelskie: Dlaczego wyją syreny alarmowe? Słychać je wszędzie! 16.12.2021

2021-12-16 11:51

Dlaczego wyją syreny alarmowe? Niepokojący dźwięk w samo południe słychać w mniejszych i większych miejscowościach województwa lubelskiego w czwartek, 16 grudnia? Dlaczego wyją teraz syreny? Sygnał dźwiękowy emitowany przez systemy ostrzegania trwa minutę i brzmi bardzo niepokojąco. Syreny alarmowe w Lublinie i Lubelskiem 16.12.2021 r.

Dlaczego wyją syreny alarmowe? W czwartek, 16 grudnia, słychać je wszędzie, w Lublinie i całym regionie. Co oznacza dźwięk syren w Lubelskiem? Ich sygnał trwa minutę, jest jednostajny i brzmi niepokojąco. Czasem syreny są uruchamiane z okazji rocznic historycznych, ale dlaczego słychać je 16.12.2021 roku?

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Lublinie czy Zamościu? Wiele osób na Lubelszczyźnie może się dziś nad tym zastanawiać, bo w samo południe jednostajny dźwięk z głośników systemów alarmowych słychać w miejscowościach w całym regionie. Co to oznacza?

Zobacz też: Nakrył żonę z... własnym bratem! Krwawa jatka w Lublinie [ZDJĘCIA]

Dlaczego na Lubelszczyźnie wyją syreny alarmowe 16.12.2021 roku? W całym województwie lubelskim, w samo południe, punktualnie o godz. 12.00 przeprowadzane są ćwiczenia. To trening uruchamiania i pracy systemów alarmowych – test urządzeń, które w sytuacjach awaryjnych mają nas ostrzegać o niebezpieczeństwie. Dziś jednak nic groźnego się nie dzieje – na szczęście to tylko ćwiczenia.

Zobacz też: Lublin: 12-latka wyskoczyła z okna. Spadła z ósmego piętra. Przerażające

Śmigłowiec na dachu szpitala. W Lublinie podniebni ratownicy "zaparkują" na dachu Szpitala Wojskowego

– W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania w dniu 16 grudnia 2021 r. zostaną uruchomione syreny alarmowe. Będzie to sygnał ćwiczebny, prosimy o nie podejmowanie żadnych czynności – apeluje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Głośny, jednostajny sygnał syren alarmowych słychać w samo południe w wielu miejscowościach województwa lubelskiego. Nie ma się jednak czym martwić – wyjące syreny to tylko ćwiczenia i test systemów alarmowania. Urzędnicy odpowiedzialni za włączenie syren alarmowych w południe 16 grudnia apelują o to, by zignorować sygnał alarmowy i nie podejmować żadnych działań.

Sonda
Słyszałeś syreny alarmowe?