Lublin: 12-latka wyskoczyła z okna. Spadła z ósmego piętra. Przerażające

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/autokaremcom Lublin: 12-latka wyskoczyła z okna. Spadła z ósmego piętra. Przerażające

Lublin: 12-latka wyskoczyła z okna. Spadła z ósmego piętra. Przerażające

2021-12-14 14:56

Zgroza w Lublinie. Na Czechowie 12-latka wyskoczyła z okna bloku! Spadła z ósmego piętra. Przerażający finał kłótni z babcią. Nastolatka była pijana. Okoliczności zdarzenia bada teraz policja. 12-latka, która wypadła z okna w Lublinie, trafiła do szpitala – doznała bardzo poważnych obrażeń, ale przeżyła.

Przerażające! W Lublinie 12-letnie dziewczynka wyskoczyła z okna bloku. Spadła z ósmego piętra. Na szczęście przeżyła, choć doznała bardzo poważnych urazów. „Wylądowała” na trawniku i być może właśnie miększe podłoże uratowało jej życie. To cud, że żyje, po upadku z takiej wysokości. Do tragedii doszło w sobotni wieczór na ul. Kurantowej na Czechowie w Lublinie.

12-latka cudem przeżyła upadek z wysokości ósmego piętra. Dlaczego wyskoczyła? Czy takie awantury zdarzały się w jej domu już wcześniej? Czy to był pierwszy raz, kiedy wróciła pijana do domu? Odpowiedzi szukają teraz śledczy, którzy zajmują się tą przerażającą sprawą. Od dziewczynki pobrano krew do badań toksykologicznych, które mają wskazać – ile alkoholu wypiła i czy nie zażywała innych substancji psychoaktywnych. To skąd miała alkohol też będzie wyjaśniane.

Okoliczności dramatycznego zdarzenia bada teraz policja. Wiemy, że dziewczynka wyskoczyła przez okno po kłótni z babcią. Wcześniej wróciła do domu, doszło do awantury. 12-latka była pod wpływem alkoholu. W czasie awantury poszła do swojego pokoju i… wyskoczyła z ósmego piętra.

Stan zdrowia dziewczynki jest bardzo poważny – przyznaje prok. Jarosław Warszawski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, która bada sprawę. Śledczy – ze względu na dobro prowadzonego postępowania i samej 12-latki – nie zdradzają szczegółów sprawy. Została zarejestrowana w kierunku podżegania do samobójstwa. – Będą badane różne aspekty w zakresie nieprawidłowości sprawowania opieki nad dziewczynką – zapowiada prok. Warszawski.

Super Raport 14.12 (Goście: Jan Grabiec - PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Anna Maria Siarkowska

Po upadku z ósmego piętra nastolatka trafiła do szpitala. Doznała poważnych obrażeń ciała, jest w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, rozmawia z rodziną i sąsiadami nastolatki. Już wcześniej śledczy wykluczyli wstępnie udział osób trzecich w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że 12-latka sama wyskoczyła przez okno. Co popchnęło ją do tak dramatycznego kroku? Całą sprawą – jak zapowiada prokuratura – zajmie się też Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy Waszym zdaniem nastolastkowie mają dziś wystarczający dostęp do opieki psycholoogicznej?