Lubelskie: Atak zimy? Kiedy spadnie śnieg w Lublinie i na Lubelszczyźnie? [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay/Pexels

Lubelskie: Atak zimy? Kiedy spadnie śnieg w Lublinie i na Lubelszczyźnie? [PROGNOZA]

2020-11-13 14:11

Są w Polsce miejscowości, które pierwszy „atak zimy” mają już za sobą. Zdecydowanie większy obszar kraju będzie musiał jeszcze długo czekać na pierwszy śnieg. Jakie są prognozy dla Lubelszczyzny? Kiedy spadnie śnieg w Lublinie i regionie? Czy powinniśmy już szykować sanki, narty i zimowe kurtki?

Najkrótsza odpowiedź to… nie. Jak to możliwe? Sprawdźcie zimowe prognozy dla Lubelskiego!

Biała, mroźna zima to w ostatnich latach widoki i klimaty raczej niespotykane na Lubelszczyźnie. Jeśli ktoś kocha biały puch, narty i inne zimowe atrakcje, to szuka ich raczej… w górach – i to niekoniecznie Polskich. W tym roku podróżowanie może być utrudnione, więc zostaną nam chyba tylko sztuczne stoki narciarskie. Na prawdziwy, naturalny śnieg w Lublinie i w regionie w tym roku raczej nie ma co liczyć.

Kiedy spadnie śnieg w Lublinie i na Lubelszczyźnie?

Długoterminowe prognozy pogody dla Lublina i regionu wskazują, że pierwszy śnieg może w sezonie zimowym 2020/2021 spaść 25 listopada. Choć od razu ostrzegamy miłośników białego szaleństwa przed rozczarowaniami. Tak odległe prognozy są obarczone dużym ryzykiem, a i one przewidują, że w rzeczoną środę, 25.11, spadnie… milimetr śniegu. Będzie to więc co najwyżej symboliczny początek sezonu. W kolejnych dniach deszcz zacznie się mieszać ze śniegiem, więc nie ma szans, by został z nami na dłużej.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 13.11.2020

Taka okazja może pojawi się w grudniu? Kilka dni przed mikołajkami i kilka dni po może z nieba poprószyć biały puch – ale też tylko symbolicznie. A co ze świętami? Tu też nie mamy dobrych wiadomości. Boże Narodzenie białe nie będzie. Być może lekko mroźne (ale lekko!), natomiast bez opadów.

Być może nowy rok 2021 przyniesie więcej zimowej aury? W imieniu wszystkich miłośników białego szaleństwa trzymamy za to kciuki. Będziemy szukać dla Was bardziej optymistycznych prognoz pogody!

Lubelskie: Grudzień 2020. Prognoza długoterminowa

Długoterminowe prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na grudzień 2020 przewidują, że ostatni miesiąc tego roku będzie równie ciepły, albo i cieplejszy niż w ostatnich latach. W kwestii opadów to… będzie ich równie niedużo, jak rok czy dwa lata temu.