Lubelskie. 38 godzin czekają ciężarówki na przejściu granicznym w Koroszczynie

2022-01-16 21:24
Lubelskie.  38 godzin czekają ciężarówki na przejściu granicznym w Koroszczynie
Autor: planet_fox/Pixabay.com Lubelskie. 38 godzin czekają ciężarówki na przejściu granicznym w Koroszczynie / zdjęcie ilustracyjne

Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, 38 godzin czekają kierowcy ciężarówek na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie). W kolejce znajduje się około 1,6 tys. pojazdów.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową w niedzielę (16.01.2022) wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, w ciągu ostatniej 12-godzinnej zmiany funkcjonariusze odprawili na wyjeździe z Polski 519 samochodów ciężarowych.

- W kolejce oczekuje około 1,6 tys. pojazdów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 38 godzin – przekazał Michał Deruś.

Natomiast po białoruskiej stronie – na wjazd do Polski – czeka 250 tirów, co oznacza około 8 godzin oczekiwania. W ciągu ostatniej zmiany odprawiono 417 pojazdów.

Polecamy: Małaszewicze. Córka mieszkała ze zwłokami matki i pobierała rentę zmarłej! Dorota S. usłyszała zarzuty

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada ub.r. zostało zamknięte do odwołania przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

"Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" – podała SG w komunikacie.

Kierowcy ciężarówek kierowani są na towarowe przejścia graniczne w Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu. Z kolei ruch pojazdów osobowych i autokarów na granicy polsko-białoruskiej w woj. lubelskim odbywa się przez drogowe przejście graniczne w Terespolu.

Zobacz też: Biszcza: Zmiażdżył Adama i Czesława. Patryk P. odpowie za podwójne zabójstwo [ZDJĘCIA]

Rafał B. "Fufol" zginął w Sylwestra z rąk kuzyna. Został pochowany na Cmentarzu Grębałowskim.
Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE