Lubelskie.  38 godzin czekają ciężarówki na przejściu granicznym w Koroszczynie

i

Autor: planet_fox/Pixabay.com Lubelskie. 38 godzin czekają ciężarówki na przejściu granicznym w Koroszczynie / zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. 38 godzin czekają ciężarówki na przejściu granicznym w Koroszczynie

2022-01-16 21:24

Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, 38 godzin czekają kierowcy ciężarówek na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie). W kolejce znajduje się około 1,6 tys. pojazdów.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową w niedzielę (16.01.2022) wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, w ciągu ostatniej 12-godzinnej zmiany funkcjonariusze odprawili na wyjeździe z Polski 519 samochodów ciężarowych.

- W kolejce oczekuje około 1,6 tys. pojazdów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 38 godzin – przekazał Michał Deruś.

Natomiast po białoruskiej stronie – na wjazd do Polski – czeka 250 tirów, co oznacza około 8 godzin oczekiwania. W ciągu ostatniej zmiany odprawiono 417 pojazdów.

Polecamy: Małaszewicze. Córka mieszkała ze zwłokami matki i pobierała rentę zmarłej! Dorota S. usłyszała zarzuty

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada ub.r. zostało zamknięte do odwołania przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

"Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" – podała SG w komunikacie.

Kierowcy ciężarówek kierowani są na towarowe przejścia graniczne w Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu. Z kolei ruch pojazdów osobowych i autokarów na granicy polsko-białoruskiej w woj. lubelskim odbywa się przez drogowe przejście graniczne w Terespolu.

Zobacz też: Biszcza: Zmiażdżył Adama i Czesława. Patryk P. odpowie za podwójne zabójstwo [ZDJĘCIA]

Rafał B. "Fufol" zginął w Sylwestra z rąk kuzyna. Został pochowany na Cmentarzu Grębałowskim.
Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?