Odbiory zamówień z lubelskiej kooperatywy odbywają się w soboty

i

Autor: jarmoluk, CCO Public Domain, pixabay.com Odbiory zamówień z lubelskiej kooperatywy odbywają się w soboty

Lubelska Kooperatywa Spożywcza: Ma być zdrowo, tanio i od lokalnych wytwórców

2016-06-19 10:01

Chcą kupować świadomie, jeść zdrowo i wspierać lokalny biznes. Lubelska Kooperatywa Spożywcza łączy eko producentów z miłośnikami zdrowej żywności.  

Lubelska Kooperatywa Spożywcza to inicjatywa pozyskiwania żywności ekologicznej i kosmetyków bezpośrednio od lokalnych rolników i wytwórców. Dzięki kooperatywie można nie tylko poznać zarówno miejsce pochodzenia danego produktu, ale i proces jego wytwarzania.

Każdy pomaga!

Idea kooperatywy jest prosta. Każdy pomaga dla wspólnego dobra. Każdy członek poświęca dwie godziny w miesiącu na pomoc, wśród zadań jest m.in. pakowanie zakupów czy pomoc przy promocji.

Lokalni producenci

Sercem kooperatywy są produkty, które pochodzą wyłącznie od lokalnych przedsiębiorców. Ja liście producentów są gospodarstwa ekologiczne, w których można znaleźć różne gatunki zbóż, pieczarki, owoce i warzywa, a nawet przetwory, oleje czy pieczywo. Z eko hodowli pochodzą: naturalne mleko wraz ze serami, śmietaną czy masłem czy miody z własnych pasiek.

W kooperatywie można znaleźć także ekologiczną alternatywę dla chemicznych środków czystości oraz naturalne mydła.

Jak dołączyć?

Wystarczy wysłać maila na adres kooperatywa.lbn@gmail.com, zacząć zamawiać i stawić się w sobotę na ul. Kowalskiej 7 od godz. 9.00 do 11.00.