Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

i

Autor: CBŚP Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

2021-12-08 10:18

Kolejne poszukiwane osoby zostały zatrzymane przez grupę CBŚP tzw. „łowców cieni”. Tym razem wpadli mężczyźni ścigani na podstawie ENA wystawionego przez hiszpańskie i szwedzkie organy ścigania. Policjanci CBŚP współpracowali z polskimi i zagranicznymi służbami.

Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

W ostatnim czasie policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali kolejne poszukiwane osoby: Jakuba W. oraz Arkadiusza K.

Jak wynika z informacji przekazanych przez mundurowych, policjanci z grupy tzw. łowców cieni CBŚP ustalili miejsce przebywania poszukiwanego Jakuba W., który miał być związany z produkcją około tony amfetaminy na terenie Szwecji.

- Mężczyzna był ścigany od początku tego roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Szwecję, w celu aresztowania i ekstradycji. Według informacji przekazanej przez stronę szwedzką, Jakub W. był poszukiwany w związku z podejrzeniem wyprodukowania około tony amfetaminy na terenie Szwecji. Działania były prowadzone na zlecenie Zespołu Operacji Kryzysowych Komendy Głównej Policji Szwecji z siedzibą w Sztokholmie – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Łowcy cieni ustalili miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny dzięki współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Zarządu w Lublinie CBŚP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Polecamy: Łęczna. Był poszukiwany listem gończym. Przed policjantami schował się pod kocami

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Jakub W. ze Szwecji trafił do naszego kraju. W trakcie pobytu na terenie Polski zmieniał miejsca zamieszkania, nie używając przy tym swoich danych osobowych. Próbował w ten sposób zatrzeć za sobą ślady. Nic mu to nie pomogło i w efekcie podjętych czynności łowcy cieni zatrzymali 36-latka. Mężczyzna wpadł w restauracji w Wólce Rozwadowskiej w województwie lubelskim. - czytamy w komunikacie policji.

Arkadiusz K. zatrzymany na jednej z warszawskich ulic

W ostatnim czasie zatrzymano również 31-letniego Arkadiusza K., który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez hiszpańskie służby w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa "przeciwko osobie". Policjanci z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych Ambasady Hiszpanii w Polsce namierzyli Arkadiusza K. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z warszawskich ulic.

Jak informuje CBŚP, w stosunku do zatrzymanych obu mężczyzn zostanie wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą zostaną oni przekonwojowani odpowiednio do Szwecji lub Hiszpanii.

Zobacz też: Lublin. Napadł na sklep po pijaku! Ekspedientce groził nożem

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?