Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

i

Autor: CBŚP Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

2021-12-08 10:18

Kolejne poszukiwane osoby zostały zatrzymane przez grupę CBŚP tzw. „łowców cieni”. Tym razem wpadli mężczyźni ścigani na podstawie ENA wystawionego przez hiszpańskie i szwedzkie organy ścigania. Policjanci CBŚP współpracowali z polskimi i zagranicznymi służbami.

Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

W ostatnim czasie policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali kolejne poszukiwane osoby: Jakuba W. oraz Arkadiusza K.

Jak wynika z informacji przekazanych przez mundurowych, policjanci z grupy tzw. łowców cieni CBŚP ustalili miejsce przebywania poszukiwanego Jakuba W., który miał być związany z produkcją około tony amfetaminy na terenie Szwecji.

- Mężczyzna był ścigany od początku tego roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Szwecję, w celu aresztowania i ekstradycji. Według informacji przekazanej przez stronę szwedzką, Jakub W. był poszukiwany w związku z podejrzeniem wyprodukowania około tony amfetaminy na terenie Szwecji. Działania były prowadzone na zlecenie Zespołu Operacji Kryzysowych Komendy Głównej Policji Szwecji z siedzibą w Sztokholmie – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Łowcy cieni ustalili miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny dzięki współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Zarządu w Lublinie CBŚP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Polecamy: Łęczna. Był poszukiwany listem gończym. Przed policjantami schował się pod kocami

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Jakub W. ze Szwecji trafił do naszego kraju. W trakcie pobytu na terenie Polski zmieniał miejsca zamieszkania, nie używając przy tym swoich danych osobowych. Próbował w ten sposób zatrzeć za sobą ślady. Nic mu to nie pomogło i w efekcie podjętych czynności łowcy cieni zatrzymali 36-latka. Mężczyzna wpadł w restauracji w Wólce Rozwadowskiej w województwie lubelskim. - czytamy w komunikacie policji.

Arkadiusz K. zatrzymany na jednej z warszawskich ulic

W ostatnim czasie zatrzymano również 31-letniego Arkadiusza K., który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez hiszpańskie służby w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa "przeciwko osobie". Policjanci z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych Ambasady Hiszpanii w Polsce namierzyli Arkadiusza K. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z warszawskich ulic.

Jak informuje CBŚP, w stosunku do zatrzymanych obu mężczyzn zostanie wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą zostaną oni przekonwojowani odpowiednio do Szwecji lub Hiszpanii.

Zobacz też: Lublin. Napadł na sklep po pijaku! Ekspedientce groził nożem

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE