Zobacz za jakie zabawy można słono zapłacić

i

Autor: Karolina Szponar, ESKA Info.pl Zobacz za jakie zabawy można słono zapłacić

Lepiej nie rób tego w lesie: 5 rad jak nie wyszczuplić portfela

2015-07-27 12:59

Nie śmiecić, nie hałasować, nie rozpalać ognisk i... nie uprawiać seksu. Czyżby?

Piękna, wakacyjna pogoda coraz chętniej wyciąga z domów nie tylko na ulice miasta, ale i trochę poza jego obrzeża. Sprawdzamy co najczęściej jest grzechami i grzeszkami lublinian udających się do lasu.

1. Jazda po lesie samochodem, lepiej nie

Takie wycieczki mogą nas słono kosztować. Za niezgodny z prawem wjazd do lasu można zapłacić od 20 do nawet pięciu tysięcy złotych.

Co w zamian? Przy większości wjazdów do lasów są przygotowane parkingi. Warto tam zostawić samochód i w dalszą podróż udać się pieszo. To z kolei generuje same plusy: cisza, świeże powietrze oraz zdrowa aktywność.

Zamiast wjeżdżać do lasu, lepiej pieszo udać się na spacer

i

Autor: Lumamannem, CC0 Public Domain, pixabay.com Zamiast wjeżdżać do lasu, lepiej pieszo udać się na spacer

2. Śmieci między jagodami? NIE

Bo któż chciałby spacerować leśnymi duktami potykając się o przewalające się pod nogami śmieci. Nie lubimy. A jeśli ktoś chciałby spróbować to ostrzegamy - grzywna wynosi od 20 złotych do pięciu tysięcy.

Jagody, poziomki czy grzyby lepiej smakują, gdy nie trzeba ich wyciągać spod śmieci

i

Autor: Karolina Szponar, ESKA Info.pl Jagody, poziomki czy grzyby lepiej smakują, gdy nie trzeba ich wyciągać spod śmieci

3. Płonie ognisko w lesie?

Bo lepiej zbierać grzyby niż uciekać przed płomieniami. Aż 25 % wszystkich pożarów w lasach spowodowana jest nieostrożnością dorosłych. Zwłaszcza w czasie wakacyjnych susz i upalnej pogody. A przy okazji słono kosztuje lub można zostać zamkniętym, nawet na 10 lat w więzieniu.

Dla przypomnienia napiszemy, że ogień przynosi wiele szkód. Niszczy drzewostany i runo. W płomieniach nie tylko niszczą się domy zwierząt, ale i giną one same.

Chwila przyjemności może skończyć się tragedią. Ogień można zaprószyć nawet przez przypadek

i

Autor: Skeeze, CC0 Public Domain, pixabay.com Chwila przyjemności może skończyć się tragedią. Ogień można zaprószyć nawet przez przypadek

4. Instynkt pierwotny – polowanie. Tylko mamutów już nie ma

Płoszyć, chwytać i zabijać dziko żyjących zwierząt stanowczo nie można. Grozi to dwoma latami w więzieniu lub kilka tysiącami grzywny.

Dziko żyjące zwierzęta mogą być niebezpieczne, radzimy omijać miejsca wiadomych skupisk i lęgowisk mieszkańców lasu. Radzimy także uważać na zabierane ze sobą na spacer czworonogi. Psy mogą atakować mieszkańców lasu.

Czasy imponujących polowań minęły bezpowrotnie. Kłusownicy nie są mile widziani w lasach

i

Autor: Franciszek Kostrzewski 1886, Domena publiczna , wikimedia.org Czasy imponujących polowań minęły bezpowrotnie. Kłusownicy nie są mile widziani w lasach

5. Gdy nie ma w lesie dzieci, to jesteśmy... niegrzeczni

Możemy to ująć w punkt zdrowej aktywności. A czemu by nie? Tylko ile to kosztuje? Choć oficjalnego zakazu nie ma to zapłacić można nawet 1500 złotych od osoby ujętej na „gorącym” uczynku lub łagodniejsza wersja, czyli nagana. Minusem mogą być też kamery, których coraz więcej jest w Lasach Państwowych.

Taka aktywność w plenerze podobno przynosi wiele korzyści. Pomijając te najbardziej oczywiste i najprzyjemniejsze, są to też: wprowadzenie równowagi hormonalnej, odprężenie i luz, którego brakuje w znajomych czterech ścianach.

Scena seksu w samochodzie

i

Autor: Scena z filmu "Titanic" Scena seksu w samochodzie