Leopoldów: Śmierć motocyklisty. 24-latek zginął na miejscu. Makabra pod Rykami

i

Autor: KWP Lublin Leopoldów: Śmierć motocyklisty. 24-latek zginął na miejscu. Makabra pod Rykami

Leopoldów: Śmierć motocyklisty. 24-latek zginął na miejscu. Makabra pod Rykami

2021-06-17 7:43

Makabryczny wypadek pod Rykami na Lubelszczyźnie. W środę między miejscowościami Leopoldów a Grabów Szlachecki doszło do tragedii. 24-letni motocyklista na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad maszyną i wywrócił się… Obrażenia, jakich doznał, były zbyt poważne. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. 24-latek zginął na miejscu. Przyczyny i okoliczności śmierci motocyklisty na drodze między Leopoldowem a Grabowem Szlacheckim wyjaśnia policja i prokuratura.

Do tragedii doszło w środę (16.06) przed południem, ok. godz. 10.30 na lokalnej drodze powiatowej (Leopoldów-Grabów Szlachecki). – 24-letni motocyklista, jadąc w kierunku miejscowości Grabów Szlachecki, na prostym odcinku drogi, z nie ustalonych na chwilę obecną przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił się – relacjonuje st. asp. Radosław Żmuda z Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji kierowca motocykla zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Życia młodego mężczyzny nie udało się uratować. Jak i dlaczego doszło do tej tragedii?

Zobacz też: Kluczkowice: Zabójstwo 16-latka. Myśliwy zastrzelił dziecko? Grozi mu dożywocie

Okoliczności i przyczyny tragedii wyjaśnia teraz policja i śledczy. – Pod nadzorem prokuratora mundurowi przeprowadzili oględziny, zbierali ślady oraz ustalali świadków zdarzenia. Na miejscu pracował także technik policyjny, który wykonał dokumentację fotograficzną – wylicza Żmuda. Policjanci szybko ustalili, że 24-latek… nie miał uprawnień do kierowania motocyklem! Dlaczego w ogóle wsiadł na jednoślad? To sprawdza teraz policja i prokuratura.

Jednocześnie mundurowi po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Zwłaszcza teraz, gdy pogoda sprzyja częstszym podróżom oraz służy miłośnikom dwóch kółek – czy to rowerów, czy potężnych motocykli. Policjanci przypominają, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia odnoszą najcięższe obrażenia. – Dlatego prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bez względu na to, jakim pojazdem się poruszamy – apeluje st. asp. Żmuda.