Zmiany księży w archidiecezji lubelskiej. Trafią na nowe parafie. Zmiany 25 czerwca

i

Autor: Pixabay/kisistvan77 Wikariusze i proboszczowie zmieniają parafie. Decyzje personalne 25.06.2021 r.

Zmiany księży w archidiecezji lubelskiej. Trafią na nowe parafie. Zmiany 25 czerwca

2021-06-25 20:53

Zmiany księży w archidiecezji lubelskiej. Czerwiec to co roku czas nowych decyzji personalnych i nominacji dla księży w Lublinie i regionie. Wikariusze i proboszczowie zmienią parafie. Kiedy nastąpią zmiany i kiedy je poznamy? Zmiany personalne w parafiach zawsze budzą emocje wśród wiernych, którzy szukają informacji o tym, gdzie zostaną przeniesieni ich ulubieni duszpasterze i który ksiądz trafi do danej parafii. Przed nami nominacje personalne i zmiany wśród księży archidiecezji lubelskiej 2021. Kapłani poznają je i otrzymają w piątek, 25 czerwca. A kiedy i gdzie zostaną przekazane do wiadomości publicznej? Zmiany pierwsze nazwika kapłanów, którzy opuszczą swoje parafie lub rozpoczną pracę w nowych.

Zmiany księży w archidiecezji lubelskiej. Nowe nominacje i decyzje personalne z czerwca 2021. Czego należy się spodziewać? Jak co roku część proboszczów, wikariuszy i księży pełniących różne funkcje w Kościele zmieni miejsce pracy. Na swoje pierwsze parafie trafią też neoprezbiterzy, a więc młodzi księża, wyświęceni 29 maja, którzy niedawno ukończyli seminarium. Jakie będą zmiany wśród księży archidiecezji lubelskiej i nowe decyzje personalne w czerwcu 2021? Nominacje otrzymali już sami księża, a wkrótce ogłoszą je w swoich parafiach.

Kiedy zmiany księży w archidiecezji lubelskiej?

Choć zmiany księży w parafiach archidiecezji lubelskiej są wprowadzane przez cały rok – gdy jest to konieczne (np. po śmierci proboszcza czy w przypadku nagłych zdarzeń), to właśnie w czerwcu podejmowanych jest najwięcej decyzji personalnych. Proboszczowie i wikariusze zmieniają swoje parafie. Co roku w czerwcu podejmowanych jest kilkadziesiąt takich decyzji, które dotyczą bardzo wielu parafii w Lublinie i regionie. Listę nominacji i decyzji personalnych z czerwca 2020 roku znajdziesz tutaj: Lubelskie: Księża zmienią parafie! Decyzje personalne i nominacje w archidiecezji [LISTA].

Nominacje i decyzje personalne dla księży archidiecezji lubelskiej: 25 czerwca

Kiedy zmiany wśród księży archidiecezji lubelskiej i przenosiny wikariuszy i proboszczów w czerwcu 2021 r.? Sami księża otrzymali nowe nominacje 25 czerwca. Później ogłoszą je w swoich parafiach, a my opublikujemy listy zmian – także w tym artykule. Taki sposób informowania o zmianach księży w archidiecezji lubelskiej funkcjonuje od kilku lat. Chodzi o to, by księża sami mogli przekazać informacje o zmianach w swoich parafiach i by wierni nie dowiadywali się o nich z mediów czy internetu, ale od swoich duszpasterzy.

Zmiany i decyzje personalne z czerwca 2021 zaczną wchodzić w życie od lipca. Wtedy parafianie będą żegnać odchodzących księży i witać ich następców. Listę zmian i decyzji personalnych w archidiecezji lubelskiej opublikujemy w tym artykule.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem wsi Piaski, która jest częścią jego rodzinnej Bobrówki

Zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej 2021. Decyzje i nominacje

Znamy już pierwsze decyzje personalne powodujące zmiany wśród księży archidiecezji lubelskiej z czerwca 2021 roku. Z których parafii odchodzą dotychczasowi kapłani? Gdzie pojawią się nowi? Którzy księża zmienią miejsce pracy? Jakie są nowe nominacje personalne dla księży archidiecezji lubelskiej? Znamy pierwsze nazwiska, podane do publicznej wiadomości w piątek, 25 czerwca. Listę zmian wśród emerytowanych proboszczów i neoprezbiterów znajdziesz w tym artykule: Lubelskie: Proboszczowie i wikariusze zmieniają parafie. Lista nominacji i decyzji personalnych.