Poniatowa: Dwulatka wypadła z okna na trzecim piętrze! Jak do tego doszło?! Nowe fakty

i

Autor: KWP Lublin Poniatowa: Dwulatka wypadła z okna na trzecim piętrze! Jak do tego doszło?! Nowe fakty

Poniatowa: Dwulatka wypadła z okna na trzecim piętrze! Jak do tego doszło?! Nowe fakty

2021-06-16 12:27

Nowe fakty w sprawie tragicznego wypadku w Poniatowej (pow. opolski) na Lubelszczyźnie. Dwulatka wypadła z okna na trzecim piętrze. Jak do tego doszło?! Dziewczynka trafiła do szpitala. W chwili wypadku była pod opieką matki. Policyjne ustalenia wskazują na to, że kobieta tylko na chwilę spuściła dwulatkę z oka, ale… to wystarczyło. Gdy doszło do dramatycznego wypadku matka dziewczynki była w innym pokoju i wykonywała prace domowe. Sprawę bada policja.

Poniatowa na Lubelszczyźnie. Dwulatka wypadła z okna na trzecim piętrze bloku. Do dramatycznego wypadku doszło we wtorek, przed godz. 14.00. Sprawę od wczoraj bada policja. Mundurowi sprawdzali m.in. czy dziecko było pod opieką dorosłych i jak doszło do takiej sytuacji. W wyniku upadku ranna dziewczynka trafiła do szpitala. W sprawie pojawiły się nowe informacje. Dwulatka była pod opieką matki – przekazuje policja. – Kobieta przebywała w innym pomieszczeniu, gdzie wykonywała prace domowe – informuje asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. – Według wstępnych ustaleń dziecko, wykorzystując chwilową nieuwagę opiekuna, wspięło się na parapet i otworzyło okno – dodaje policjantka.

Express Biedrzyckiej - Stanisław Koziej: Sprawa cyberataków to kompromitacja rządu

To wstępne ustalenia mundurowych zajmujących się dramatycznym wypadkiem dwulatki w Poniatowej. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala. Nietrudno sobie wyobrazić, jak tragicznie dla małego dziecka mógł skończyć się upadek z takiej wysokości. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja nadal zajmuje się tą sprawą i wyjaśnia, czy opieka nad dziewczynką była sprawowana we właściwy sposób. Mundurowi apelują też do opiekunów dzieci o więcej ostrożności. – Niech przykład wczorajszego zdarzenia uświadomi nam zagrożenia, na jakie są narażone nasze pociechy oraz skłoni do przemyśleń, jak postępować, by uchronić ich od różnych przykrych zdarzeń – dodaje Żur.