Łęczna. 18-latek zaatakował księdza i groził mu śmiercią, a to nie wszystko! Szok na plebanii

i

Autor: Pixabay.com Łęczna. 18-latek zaatakował księdza i groził mu śmiercią, a to nie wszystko! Szok na plebanii / zdjęcie ilustracyjne

Łęczna. 18-latek zaatakował księdza i groził mu śmiercią, a to nie wszystko! Szok na plebanii

2021-12-09 13:10

Do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Łęczna. 18-latek po pijaku zaatakował i groził duchownemu jednej z parafii śmiercią! Dlaczego? Co stało się na plebanii? Jak wynika z relacji policji, atak na księdza to nie jedyne wykroczenie 18-latka. Szczegóły poniżej.

Do ataku na księdza miało dojść wczoraj (środa, 8 grudnia) po godzinie 22:00 na jednej z łęczyńskich parafii. Po otrzymanym sygnale, policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Co tam się wydarzyło?

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że po godzinie 22:00 siostra zakonna zauważyła na terenie plebanii mężczyznę, który głośno się zachowywał i spożywał alkohol. O całym zajściu powiadomiła jednego z księży. Kiedy duchowny wyszedł do niego i zwrócił mu uwagę, aby nie spożywał alkoholu mężczyzna stał się agresywny. Szarpał i uderzył go w twarz. Ponadto groził księdzu pozbawieniem życia. Kiedy pokrzywdzony zamknął się wewnątrz plebanii ten kopał w drzwi i dalej groził a następnie uciekł - relacjonuje starszy aspirant Magdalena Krasna z lubelskiej policji.

Polecamy: Dziesięcioletni bohater. Filip uratował rodzinę z pożaru! Stracili cały dorobek życia

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania 18-latka. Już po kilku minutach udało im się zatrzymać mieszkańca Łęcznej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie! Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Jak wynika z relacji policji, atak na księdza to nie jedyne wykroczenie.

- Mężczyzna ma na swoim koncie wybicie szyb w oknach zakrystii oraz zniszczenie kloszy do lamp oraz oczek oświetleniowych na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej, a także zniszczenie plakatów, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna.

Zobacz też: Lubelskie. Zarzuty za zabicia psa. Myśliwemu grożą nawet 3 lata więzienia

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Martwię się o szkoły
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?