Kurów: Ks. Wiesław żądał NAGICH ZDJĘĆ 14-latki, robiła je matka. Zostali skazani

i

Autor: Mariusz Mucha / Super Express

Proboszcz z Kurowa nakłaniał 14-latkę do seksu. Ksiądz Wiesław C. znów przed sądem

Ciąg dalszy sprawy ks. Wiesława C., zboczonego proboszcza z Kurowa (pow. puławski) na Lubelszczyźnie. Ksiądz nakłaniał 14-latkę do seksu. Wysyłał jej swoje nagie zdjęcia i takie same otrzymywał w zamian. Robiła je… matka nastolatki. Ohydny skandal wstrząsnął nie tylko lokalną społecznością. Teraz sprawa powraca. Niewykluczone, że były proboszcz z Kurowa, ks. Wiesław C. wkrótce usłyszy surowszy wyrok. Na jaką karę zasługuje?

Proboszcz z Kurowa na Lubelszczyźnie nakłaniał 14-latkę do seksu. Zboczony kapłan wykorzystywał nastolatkę, a wszystkiemu wtórowała jej matka. Teraz ksiądz Wiesław C. znów stanie przed sądem. Czy grozi mu surowsza kara? Jaki wyrok powinien usłyszeć?

Zobacz: Kurów: Ks. Wiesław OSACZYŁ 14-latkę. CHCIAŁ SEKSU i zdjęć. Pomogła mu matka

Były proboszcz z Kurowa został już skazany. Ksiądz Wiesław C. w latach 2016-2018 nakłaniał do seksu 14-letnią córkę swojej znajomej, która… spełniała jego chore zachcianki. Wysyłał nastolatce zdjęcia swojego przyrodzenia i nakłaniał do robienia rozbieranych „fotek”. Zboczone zdjęcia miała wykonywać nawet… matka dziewczynki, która wtórowała chorym żądzom księdza-potwora.

Sonda
Jaka byłaby odpowiednia kara dla byłego proboszcza z Kurowa, za to, co zrobił? Jaki wyrok powinien usłyszeć ksiądz Wiesław C.?

Sprawa wyszła na jaw w 2019 roku, a w listopadzie ubiegłego ks. Wiesław C. został skazany na trzy i pół roku więzienia. Trafił do zakładu otwartego o złagodzonym rygorze. Matka dziewczynki dobrowolnie poddała się karze. Wyrok: dwa lata i 10 miesięcy więzienia. Obojgu groziło nawet 10 lat!

To jednak nie koniec sprawy. Ohydny skandal proboszcza z Kurowa znów zostanie poddany ocenie sądu. Księdzu Wiesławowi C. może grozić surowsza kara. Po jesiennym wyroku zarówno obrona, jak i prokuratura, zapowiadały apelację. Śledczy chcieli wyższej kary, ale przez pandemię nie było pewne, czy dokumenty odwoławcze wpłynęły na czas. W ubiegłym tygodniu sąd zadecydował, że apelacja prokuratury była skuteczna – informuje Kurier Lubelski. Sprawa zostanie ponownie rozpatrzona. Jaką karę powinien ponieść zboczony były proboszcz?

Termin rozprawy odwoławczej nie jest jeszcze znany.

Sedno Sprawy - abp Wojciech Polak