Krzewica: POTRĄCENIE 15-latki na przejściu. Potężny samochód WJECHAŁ w dziecko!

i

Autor: KWP Lublin

Krzewica: POTRĄCENIE 15-latki na przejściu. Potężny samochód WJECHAŁ w dziecko!

2021-01-29 11:34

Dramat na drodze na Lubelszczyźnie. W Krzewicy na krajowej „dwójce” potężny samochód wjechał w dziecko! Z dużą siłą wpadł na bezbronną dziewczynkę. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności potrącenia 15-latki na przejściu dla pieszych. Jak do tego doszło? Dziewczyna jest ranna. Do szpitala zabrał ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie 15-latki na przejściu dla pieszych. Dramatyczny wypadek w Krzewicy na DK 2 miał miejsce w czwartkowe popołudnie, ok. godz. 17.30. Potężny samochód wjechał w dziecko! Coś strasznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota, potrącił przechodzącą w obrębie oznakowanego, nieoświetlonego przejścia dla pieszych 15-latkę – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej-Podlaskiej.

Zobacz też: Lublin: ŚMIERĆ na nielegalnym weselu. 50-latek ZGINĄŁ przez recydywistę? [NOWE FAKTY]

Marszałek i jego kierowcy uczyli się jak wyjść z poślizgu

Bezbronna dziewczynka nie miała szans w starciu z potężnym samochodem i setkami kilogramów blachy. Nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała. Wymagała jak najszybszej, specjalistycznej pomocy medycznej. Została przetransportowana do szpitala na podkładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Za kierownicą samochodu siedział 45-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna był trzeźwy – potwierdziło to policyjne badanie. Dlaczego zatem doszło do tak dramatycznego zdarzenia na przejściu dla pieszych? W takim miejscu niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni czuć się bezpieczni, a kierowcy – mieć oczy dookoła głowy. Co tam się stało?!

Odpowiedzi na pytania o przyczyny i dokładny przebieg dramatycznego wypadku w Krzewicy szuka teraz policja. – Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze – dodaje Salczyńska-Pyrchla.