Koszmar na obwodnicy Lublina. Zatrzymał się, a później… Zgroza! Wszystko się nagrało!

i

Autor: GDDKiA Koszmar na obwodnicy Lublina. Zatrzymał się, a później… Zgroza! Wszystko się nagrało!

Przerażające nagranie

Koszmar na obwodnicy Lublina. Zatrzymał się, a później… Zgroza! Wszystko się nagrało!

2022-09-08 15:07

To nagranie dla ludzi o mocnych nerwach. Kierowca potężnej ciężarówki zatrzymuje się na obwodnicy Lublina… Nie przewidział tego, co stanie się za chwilę. Najpewniej zastanawiał się nad przegapionym zjazdem. Nagle w tył jego ciężarówki wjeżdża kolejna, później następna. Przerażający widok! GDDKiA udostępnia to nagranie ku przestrodze.

Obwodnica Lublina, droga ekspresowa, wspólny odcinek S12, S17 i S19. Kamera zainstalowana na węźle Sławinek (w podlubelskiej Dąbrowicy) zarejestrowała makabryczne zdarzenie w piątkowy (3.09) wieczór (ok. 19.30). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się opublikować nagranie. Ku przestrodze.

Kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd na ekspresówce – być może przegapił zjazd. Po chwili w tył pierwszej ciężarówki wjeżdża kolejna. Widok był przerażający, bo kabina ciągnika siodłowego rozpadła się pod wpływem uderzenia. Zanim opadł kurz po zderzeniu – nadjechał trzeci TIR. Jego kierowca próbował uniknąć zderzenia…

W wyniku wypadku kierowca z drugiej ciężarówki trafił do szpitala.

Okoliczności wypadku bada policja.

Z kolei Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie, by przestrzec innych kierowców przed zatrzymywaniem się na ekspresówkach. Krótki postój na drodze szybkiego ruchu może skończyć się fatalnie. Warto też zachować ostrożność, bo nawet jeśli my jesteśmy świetnymi kierowcami (lub za takich się uważamy), to nigdy nie wiemy, na jaką sytuację trafimy na drodze. Może się okazać, że na taką, jak ta z nagrania GDDKiA z obwodnicy Lublina.

Staranował szlaban na granicy i uciekł w krzaki
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Listen to "Samochody bez kierowców to nie przyszłość, to teraźniejszość" on Spreaker.