Lublin: Makabryczny finał pożaru. Śmierć w hostelu pracowniczym

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Lublin: Makabryczny finał pożaru. Śmierć w hostelu pracowniczym

Tragedia w Lublinie

Lublin: Makabryczny finał pożaru. Śmierć w hostelu pracowniczym

2022-09-08 8:47

Tragedia w Lublinie. W dramatycznym pożarze zginął człowiek. Ciało w spalonym pokoju znaleźli strażacy, którzy walczyli z ogniem. Żywioł strawił pomieszczenia dawnego PKS-u, który dziś jest hostelem pracowniczym z mieszkaniami do wynajęcia. Kim jest ofiara? Pożar w Lublinie, przy ul. Hutniczej.

Lublin. Pożar przy ul. Hutniczej. Ogień strawił budynek na Tatarach i pozbawił życia ok. 50-letniego mężczyznę. Jego ciało znaleźli strażacy. Do tragedii doszło w czwartkowy (8.09) poranek. Wielu mieszkańców hostelu pracowniczego zdążyło się ewakuować, ale ten człowiek nie miał tyle szczęścia. Kim był? Jaka była przyczyna pożaru?

Jak poinformował PAP dyżurny KW PSP w Lublinie asp. Jan Janczak, do pożaru przy ul. Hutniczej doszło około godz. 5.30.

Paliło się na pierwszym piętrze w budynku dawnej portierni PKS, w której obecnie wynajmowane są mieszkania pracownicze – przekazał dyżurny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poduszkowiec zagościł na Politechnice Lubelskiej

Przed przybyciem strażaków dziesięć osób zdążyło się ewakuować na zewnątrz. W jednym z pomieszczeń odnaleziono ciało mężczyzny w wieku około 50 lat. Trwa ustalanie jego tożsamości. Tym zajmuje się policja, która bada dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia. Wkrótce powinniśmy poznać pierwsze ustalenia i więcej szczegółów.

Akcja gaśnicza trwała około pół godziny. Uczestniczyło w niej pięć zastępów straży pożarnej.

Trwa szacowanie strat. Na razie przyczyna pożaru nie jest znana.

Sonda
Czy boisz się pożaru?