Koroszczyn. Gigantyczne kolejki na przejściu granicznym. Setki TIR-ów

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/planet_fox Koroszczyn. Gigantyczne kolejki na przejściu granicznym. Setki TIR-ów

Koroszczyn. Gigantyczne kolejki na przejściu granicznym. Setki TIR-ów

2021-12-20 10:16

Koroszczyn. Na wjazd do Polski po stronie białoruskiej czeka około 900 pojazdów. Polskie służby szacują, że to blisko doba oczekiwania w kolejce. Wyjazd z Polski na Białoruś wydaje się łatwiejszy, ale i tak wiąże się z poważnymi komplikacjami i oczekiwaniem. W poniedziałek rano na odprawę czekało ok. 450 samochodów. Czas oczekiwania to około 14 godzin.

W związku z kryzysem migracyjnym na granicy z Białorusią i zamknięciu przejścia w Kuźnicy, kierowcy jadący na Białoruś samochodami ciężarowymi muszą wybierać między szalenie zatłoczonym przejściem w Bobrownikach na Podlasiu albo Koroszczynem na Lubelszczyźnie. W tym pierwszym czas oczekiwania na wyjazd z kraju to… 51 godzin. W lubelskim Koroszczynie jest lepiej, ale nie idealnie. W kolejne czekają setki TIR-ów.

Na wjazd do Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie oczekuje około 900 pojazdów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 22 godziny – informuje w poniedziałek przed południem Polska Agencja Prasowa, powołując się na najnowsze dane Krajowej Administracji Skarbowej.

Zobacz też: Groził, że go zabije. Podpalał i niszczył. Sceny grozy w Białej Podlaskiej

Szorce (woj. podlaskie). Pan Bogdan stracił w pożarze matkę i dom. Na święta przygarnęli go sąsiedzi

Na wyjeździe z kraju funkcjonariusze w ciągu ostatnich 12 godzin odprawili 520 pojazdów ciężarowych. W kolejce oczekuje około 450 samochodów, a to oznacza ok 14 godzin oczekiwania – przekazał rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Michał Deruś. – Natomiast na wjazd do Polski po stronie białoruskiej oczekuje około 900 pojazdów, a szacunkowy czas oczekiwania to 22 godziny. W ciągu dnia odprawiono 489 pojazdów – dodał.

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu. – Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy – podała Straż Graniczna w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

Sonda
Czy przejmujesz się sytuacją na granicy polsko-białoruskiej?