WSTRZĄSAJĄCE zdjęcia ze szpitala: Metalowe trumny, kombinezony. Tak walczą z koronawirusem

2020-10-13 14:52

Wstrząsające zdjęcia Jacka Szydłowskiego ze szpitala w Lublinie. Lekarze i pielęgniarki w specjalnych kombinezonach, aparatura medyczna i pacjenci, którzy walczą o życie, a na części fotografii... metalowa trumna, w jakiej transportuje się ciała zmarłych z COVID-19. Wstrząsający fotoreportaż z pierwszej linii walki z koronawirusem.

Zobacz zdjęcia z oddziału intensywnej terapii SPSK nr 1 w Lublinie, pokazujące medyków leczących pacjentów zakażonych COVID-19. Autorem fotografii jest Jacek Szydłowski.

Fotoreportaż z oddziału intensywnej terapii SPSK nr 1 w Lublinie pokazuje medyków walczących o życie pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Szczególnie przejmujące są fotografie metalowej trumny niesionej przez personel szpitala w kombinezonach. Zbyt często starania medyków okazują się niewystarczające, a choroba – zbyt poważna.

Koronawirus: W takich trumnach chowają zmarłych. WSTRZĄSAJĄCA relacja ze szpitala w Lublinie

Część przejmujących i wstrząsających zdjęć ze szpitala w Lublinie Jacek Szydłowski opublikował w mediach społecznościowych. Reakcja? Wdzięczność za pokazanie pracy lekarzy i pielęgniarek „od środka” albo... atak koronasceptyków. Tych, którzy nie wierzą w epidemię, nie przekonują nawet zdjęcia ani dramatyczne dane aktualizowane z dnia na dzień.

Zobacz też: Lubelskie: 14 NOWYCH OGNISK koronawirusa! COVID atakuje szpitale i szkoły [LISTA]

„Celowe sianie paniki”, „Bzdury!” – oceniają jednak internauci. Inni dziękują za pokazanie tego, jak wygląda walka o pacjentów. Niektórzy z komentujących zwracają uwagę, że podobne zdjęcia można by wykonać także w innych szpitala w Lublinie czy regionie. Walka z COVID-19 trwa w wielu placówkach na Lubelszczyźnie i niestety zbyt często kończy się śmiercią pacjentów.

Statystyki i w Polsce i na Lubelszczyźnie są dramatyczne. W całym kraju od początku epidemii zmarło 3101 zakażonych. Dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba zakażonych znów wzrosła o ponad pięć tysięcy osób.

To nie pierwszy raz, gdy Jacek Szydłowski dokumentuje to, co dzieje się na pierwszej linii walki w koronawirusem. Przypomnijmy, że fotoreporter Dziennika Wschodniego wygrał tegoroczny konkurs Grand Press Photo fotografią pielęgniarki w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów SPSK nr 4 w Lublinie.