Koronawirus Lubelskie

i

Autor: Pixabay/Anestiev

Koronawirus. Lubelskie: Ponad DWA TYSIĄCE aktywnych przypadków COVID-19 [RAPORT]

2020-10-13 8:04

Najnowszy raport o sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego nie napawa optymizmem. Tylko w poniedziałek potwierdzono 379 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Na terenie woj. lubelskiego są ponad dwa tysiące aktywnych przypadków COVID-19. Służby sanitarne wykryły blisko 60 ognisk epidemii.

Epidemia koronawirusa przybiera na sile. W woj. lubelskim są ponad dwa tysiące aktywnych przypadków COVID-19, a ich liczba rośnie z dnia na dzień. Mowa o osobach, u których testy potwierdziły zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i które nadal chorują. Skąd tak wysoka liczba aktywnych przypadków COVID-19? Tylko w poniedziałek na Lubelszczyźnie potwierdzono blisko 400 zakażeń!

Do 12 października potwierdzono łącznie 4837 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2591 ozdrowieńców i zarejestrowano 77 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Jak wynika z danych służb sanitarnych – w Lubelskiem jest 2169 aktywnych przypadków COVID-19 – z czego ponad 1/4 w samym Lublinie (553). W powiecie lubelskim jest ich 255, a w łęczyńskim 170.

Koronawirus. Lubelskie: Ponad DWA TYSIĄCE aktywnych przypadków COVID-19 [RAPORT]

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki

Sanepid zidentyfikował też nowe ognisko epidemii w regionie. To Zgromadzenie Modlitewne Wspólnota Jana Chrzciciela (pow. łęczyński). W sumie w województwie jest 59 ognisk epidemicznych. Większość w fazie rozwojowej.

Protesty antymaseczkowców. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 130

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde