Koronawirus w szpitalu w Biłgoraju! ZAKAŻONE PIELĘGNIARKI. Wstrzymane przyjęcia i zabiegi

2020-05-28 18:37 MTA
Koronawirus Lubelskie
Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

W szpitalu w Biłgoraju na Lubelszczyźnie koronawirus zaatakował sześć osób. To personel placówki, w tym trzy pielęgniarki. Zakażone osoby przechodzą kwarantannę. Szpital wstrzymał przyjęcia i zabiegi. Czy jego pacjenci są zagrożeni?

Koronawirus w szpitalu w Biłgoraju (woj. lubelskie). Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u sześciu pracowników. Jak informuje Radio ESKA Zamość – to trzy pielęgniarki, dwie osoby z personelu pomocniczego i jedna z działu diagnostyki.

Zobacz też: Koronawirus w parafii pod Lublinem! ZAKAŻONYCH DWÓCH KSIĘŻY? Co z wiernymi?!

Zakażenia potwierdziły testy przesiewowe, wykonywane wśród ponad 400 pracowników szpitala.

Placówka jest dezynfekowana. Planowane przyjęcia i zabiegi wstrzymano do poniedziałku. Normalnie pracują poradnie, wykonywane są też pilne operacje.

Skąd zakażenia u pracowników szpitala? Sprawę bada teraz sanepid. W ostatnich dniach na Lubelszczyźnie wzrosła liczba zakażeń. Codziennie pojawiają się nowe przypadki koronawirusa.

Do 28 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 484 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 326 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów – podsumowuje Katarzyna Link z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ!

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.