koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus w Polsce. Dramatyczne dane! 526 zakażeń w woj. lubelskim [NOWE DANE]

2020-10-19 10:33

Epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Codziennie testy potwierdzają tysiące nowych zakażeń. Aktualne statystyki i dane można uznać za dramatyczne. Kolejna fala zakażeń w województwie lubelskim przyniosła ponad 1000 zakażeń w sobotę i niedzielę. Codziennie umierają chorzy na COVID-19. Aktualny bilans dla Lubelszczyzny to 125 zgonów wśród zakażonych.

Tak źle jeszcze nie było. W niedzielę w woj. lubelskim potwierdzono ponad 500 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Tak wysokiego przyrostu liczby nowych przypadków nie było jeszcze nigdy, od początku epidemii koronawirusa w Polsce. Jak wyglądają najnowsze dane z poniedziałku?

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 526 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do dnia 19 października 2020 roku potwierdzono łącznie 7390 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3446 ozdrowieńców i zarejestrowano 125 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek przed południem nowe dane o sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Potwierdzono 7482 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pięć osób zmarło na COVID-19, a 36 kolejnych umarło w szpitalach z chorobami współistniejącymi.

W województwie lubelskim odnotowano 526 nowych zakażeń. Zmarło siedem kolejnych osób z COVID-19.

Koronawirus 19.10 II

i

Autor: Super Express

Na terenie województwa lubelskiego zmarło siedem osób – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

  • W Szpitalu Powiatowym w Rykach zmarła 81-letnia pacjentka z powiatu ryckiego, bez chorób współistniejących.
  • W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarła 75-letnia pacjentka z Lublina, miała choroby współistniejące.
  • W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarła 74-letnia pacjentka z powiatu lubelskiego, miała choroby współistniejące.
  • W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej zmarła 74-letnia pacjentka z powiatu łęczyńskiego, miała choroby współistniejące.
  • W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej zmarł 60-letni pacjent z powiatu łęczyńskiego, miał choroby współistniejące.
  • W Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim zmarł 70-letni pacjent z powiatu janowskiego, miał choroby współistniejące.
  • W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarła 77-letnia pacjentka z powiatu puławskiego, miała choroby współistniejące.
Koronawirus 19.10 I

i

Autor: Super Express

Do dnia 18 października 2020 roku potwierdzono łącznie 6864 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3308 ozdrowieńców i zarejestrowano 118 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Kościół Zdrowego Ciała. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 135

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde