Koronawirus Lubelskie

i

Autor: Pixabay/lukasz_gl

Koronawirus w Polsce: GIGANTYCZNY wzrost zakażeń. W Lubelskiem TYSIĄC w dwa dni [RAPORT]

2020-10-19 8:25

Ostatnie dni epidemii koronawirusa w Polsce przyniosły gigantyczny wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2. W Lubelskiem odnotowano ponad tysiąc nowych przypadków w dwa dni. Tak szybkiego przyrostu nie było jeszcze nigdy od początku epidemii koronawirusa w Polsce. Jakie są najnowsze dane? Dramatycznie rośnie bilans ofiar śmiertelnych w woj. lubelskim. Umierają kolejni chorzy na COVID-19.

Gigantyczny wzrost liczby zakażeń! Koronawirus w Polsce nie odpuszcza – wręcz przeciwnie. W całym kraju przez dwa ostatnie dni pojawiło się ponad 18 tys. zakażeń SARS-CoV-2. W Lubelskiem był ich ponad tysiąc! Publikujemy raport o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i w województwie lubelskim.

Koronawirus w Polsce. Gigantyczny wzrost liczby zakażeń

Tylko w weekend odnotowano kilkanaście tysięcy zakażeń w Polsce. W sobotę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 9622 przypadków, a w niedzielę – 8536. Aktualny bilans zmagań z koronawirusem w Polsce to 175 766 zakażeń (od wiosny) i aż 3573 ofiary śmiertelne wśród chorych na COVID-19.

Koronawirus Lubelskie. Ponad 1000 zakażeń w dwa dni

Sytuacja w województwie lubelskim robi się coraz poważniejsza. W niedzielę przekroczyliśmy kolejną granicę – ponad 500 nowych zakażeń SARS-CoV-2 w jeden dzień! W sobotę było ich 429, a wczoraj dokładnie 580!

Jednocześnie w sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła na Lubelszczyźnie śmierć dziewięciu osób chorych na COVID-19. W niedzielę zmarło siedem kolejnych.

Do 18 października potwierdzono łącznie 6864 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3308 ozdrowieńców i zarejestrowano 118 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Nowy raport z danymi o sytuacji epidemiologicznej w Lublinie, województwie lubelskim i całym kraju poznamy w poniedziałek przed południem, ok. godz. 10.30. Przypomnijmy, że od soboty część powiatów na Lubelszczyźnie – w tym największe miasta: Lublin, Chełm, Zamość – znalazły się w czerwonej strefie objętej najpoważniejszymi obostrzeniami.

Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala