Koronawirus w Polsce: 6 września. Ile zakażeń? COVID w Lubelskiem

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Anna_Kovtun Koronawirus w Polsce: 6 września. Ile zakażeń? COVID w Lubelskiem

Koronawirus w Polsce: 6 września. Ile zakażeń? COVID w Lubelskiem

2021-09-06 10:36

Koronawirus w Polsce w poniedziałek, 6 września 2021 roku. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń? Jak wygląda bilans śmiertelnych ofiar pandemii COVID-19 w Polsce? Jaka jest aktualna sytuacja epidemiczna na Lubelszczyźnie? Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport o koronawirusie w Polsce.

Koronawirus w Polsce 6 września. W poniedziałek przed południem Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe raporty i komunikaty z danymi o COVID-19. Jak wygląda obecna sytuacja? Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń? Na początku nowego tygodnia statystyki zawsze są niższe niż w kolejnych dniach, bo w weekendy wykonywanych jest mniej testów. Jednak dane z całego tygodnia wskazują na wzrost liczby zakażeń. Czy to początek czwartej fali pandemii COVID-19 w Polsce?

Zobacz też: Piszczac: Zmiótł z ziemi dziecko! Nastolatek pod kołami auta

Mamy 183 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w poniedziałkowym 6.09 raporcie o COVID-19. W ciągu ostatniej doby na szczęście nie odnotowano nowych przypadków zgonów wśród osób chorych.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność

Najwięcej nowych przypadków zakażeń odnotowano dziś na terenie województw: zachodniopomorskiego (27), mazowieckiego (22), podkarpackiego (20), śląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (13), łódzkiego (10), pomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubelskiego (9), dolnośląskiego 8, podlaskiego 8, świętokrzyskiego (5), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (1).

Na terenie województwa lubelskiej jest dziewięć nowych zakażeń. Powiaty, w których potwierdzono dziś przypadki SARS-CoV-2:

  • biłgorajski – 1
  • janowski – 1
  • krasnostawski – 1
  • kraśnicki – 1
  • łęczyński – 1
  • parczewski – 1
  • zamojski – 2
  • Lublin – 1.
Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?