Koronawirus w Polsce: 5 sierpnia. Ile zakażeń w Lubelskiem?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Alexandra_Koch Koronawirus w Polsce: 5 sierpnia. Ile zakażeń w Lubelskiem?

Koronawirus w Polsce: 5 sierpnia. Ile zakażeń w Lubelskiem?

2021-08-05 10:31

Koronawirus w Polsce 5 sierpnia 2021 roku. Czy czeka nas czwarta fala pandemii koronawirusa, którą poprzedzi wzrost liczby zakażeń? Część ekspertów uważa, że to nieuniknione. Codzienne raporty i komunikaty Ministerstwa Zdrowia przynoszą nowe dane o sytuacji epidemicznej w Polsce 5.08.2021. Ile jest dziś zakażeń w Lubelskiem?

Koronawirus w Polsce 5 sierpnia. Czy po wakacjach czeka nas czwarta fala pandemii? Wiele osób obawia się koronawirusa, a także (a może przede wszystkim) powrotu restrykcji, obostrzeń i ograniczeń. Czy znów będziemy nosić maseczki, a restauracje, kina i siłownie zostaną zamknięte? Taki scenariusz jest możliwy, więc wiele osób codziennie z niepokojem śledzi raporty i komunikaty Ministerstwa Zdrowia. Jak wygląda sytuacja epidemiczna w czwartek, 5 sierpnia? Koronawirus w Polsce to dziś 176 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby potwierdzono śmierć sześckiu osób chorych na COVID-19. – Z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby, a dwie osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w komunikacie z czwartku, 5 sierpnia. W dalszej części artykułu znajdziesz statystyki dotyczące sytuacji epidemicznej i liczby zakażeń w Lubelskiem.

Zobacz też: Zuzia i Kuba uratowali mamusię. Bohaterskie rodzeństwo z Kalinki pod Parczewem doskonale wiedziało, jak się zachować

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

Koronawirus na Lubelszczyźnie. Ile zakażeń w Lubelskiem?

W województwie lubelskim w czwartek, 5 sierpnia potwierdzono 15 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Na Lubelszczyźnie nie odnotowano na szczęście przypadków śmiertelnych. Żaden z sześciu potwierdzonych w ciągu ostatnich 24 godzin nie dotyczy woj. lubelskiego. W skali całego kraju testy najczęściej dawały pozytywny wynik na terenie województw: małopolskiego (36), mazowieckiego (21), dolnośląskiego (19), lubelskiego (15), śląskiego (15), kujawsko-pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (8), łódzkiego (7), wielkopolskiego (7), podkarpackiego (6), podlaskiego (5), pomorskiego (5), świętokrzyskiego (5), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (1). Od początku pandemii w Polsce – w marcu ubiegłego roku – w całym kraju odnotowano 2 883 624 zakażeń oraz 75 275 zgonów wśród osób chorych na COVID-19.

Lubelskie: W tych powiatach jest COVID-19

W których powiatach woj. lubelskiego odnotowano nowe zakażenia? Ile nowych przypadków SARS-CoV-2 potwierdzono w poszczególnych miastach i powiatach?

  • bialski – 1
  • krasnostawski – 1
  • lubartowski – 3
  • lubelski – 1
  • łęczyński – 2
  • łukowski – 1
  • parczewski – 1
  • Biała Podlaska – 1
  • Lublin – 4.
koronawirus szczepienia wykres 5.08.2021

i

Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak
Sonda
Jesteś zaszczepiony/a na koronawirusa?