koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus Lubelskie: STO OGNISK epidemii. Kilka tysięcy aktywnych przypadków COVID-19

2020-10-21 8:36

Koronawirus w województwie lubelskim to już kilka tysięcy aktywnych przypadków COVID-19! Liczba osób zakażonych rośnie z dnia na dzień – znacznie szybciej niż liczba ozdrowieńców. Sanepid potwierdził sto ognisk epidemicznych na Lubelszczyźnie, z których większość wciąż może się rozwijać. Jak wyglądają dane i statystyki dotyczące koronawirusa w woj. lubelskim?

Aż 3916 aktywnych przypadków COVID-19 w województwie lubelskim. Najwięcej w samym Lublinie. Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem rośnie z dnia na dzień, codziennie o kilkaset osób. Z kolei liczba ozdrowieńców wzrasta znacznie znacznie wolniej. Jak wygląda aktualny bilans?

Do 20 października 2020 roku potwierdzono łącznie 7609 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3563 ozdrowieńców i zarejestrowano 130 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Lubelskie: STO OGNISK epidemii. Kilka tysięcy aktywnych przypadków COVID-19

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki

We wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie potwierdziła siedem nowych ognisk koronawirusa SARS-CoV-2 w woj. lubelskim. Ich łączna liczba to dokładnie sto! Większość z nich (58) jest w fazie rozwojowej.

Gdzie tym razem koronawirus zaatakował w Lubelskiem? Większość nowych (podobnie jak i dotychczasowych) ognisk epidemicznych to szpitale i ośrodki zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano siedem nowych ognisk COVID-19: NZOZ w Trzydniku Dużym (powiat kraśnicki), w I Oddziale Radioterapii COZL w Lublinie, na Oddziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej SKSK 4 w Lublinie, w Dziale Krwiolecznictwa SPSK 4 w Lublinie, w Zakładzie Radiologii Zabiegowej SPSK 4 w Lublinie, w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta w Lublinie, SPZOZ w Łukowie-Oddział Psychiatryczny i Całodobowy oddział Leczenia Uzależnień – poinformowali we wtorkowym komunikacie przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Super Raport 20.10 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu oraz Marek Balicki - były minister zdrowia)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde