Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus w Polsce. FATALNE STATYSTYKI. Na Lubelszczyźnie 219 zakażeń [NOWE DANE]

2020-10-20 11:23

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Kolejna fala zakażeń przybiera na sile, liczba nowych przypadków i zgonów rośnie z dnia na dzień. Statystyki są fatalne, a eksperci przewidują, że będzie jeszcze gorzej. Jak wyglądają najnowsze dane i raport o sytuacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie?

Koronawirus w Polsce. Codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia o liczbie nowych przypadków i zakażeń oraz śmierci kolejnych pacjentów chorych na COVID-19 pokazują fatalne statystyki. Na Lubelszczyźnie fala zakażeń przybiera na sile. Codziennie pojawia się kilkaset nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jak jest dzisiaj?

Fatalne statystyki z wtorkowego raportu Ministerstwa Zdrowia na temat koronawirusa. Potwierdzono 9291 zakażeń w całym kraju. Zmarło kolejnych 107 pacjentów zakażonych COVID-19. Jak wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie? Tu kolejna fala zakażeń to 219 przypadków.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 219 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do 20 października potwierdzono łącznie 7609 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3563 ozdrowieńców i zarejestrowano 130 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W województwie lubelskim aktualny bilans epidemii to 7609 zakażeń i 130 zgonów. To dane łączne z ostatnich miesięcy. W skali kraju analogiczny bilans to 192 539 przypadków SARS-CoV-2 i 3721 zgonów wśród chorych na COVID-19.

Na terenie województwa lubelskiego zmarło pięć osób – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

  • W SPZOZ w Puławach zmarł 63-letni pacjent z Zamościa, miał choroby współistniejące.
  • W szpitalu Arion w Biłgoraju zmarła 80-letnia pacjentka z powiatu biłgorajskiego, miała choroby współistniejące.
  • W szpitalu Arion w Biłgoraju zmarł 81-letni pacjent z powiatu biłgorajskiego, miał choroby współistniejące.
  • W SPZOZ w Puławach zmarła 107-letnia pacjentka z powiatu puławskiego, miała choroby współistniejące.
  • W SPZOZ w Puławach zmarł 80-letni pacjent z powiatu kraśnickiego, miał choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce. Fatalne statystyki

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Obecna fala epidemii jest znacznie silniejsza niż ta pierwsza, wiosenna. Statystyki są fatalne. Tylko do 19 października w całym kraju potwierdzono 183 248 przypadków zakażeń oraz 3614 zgonów wśród chorych na COVID-19. Ostatnie dni i tygodnie pokazują gwałtowny przyrost w jednym i drugim bilansie. Jak będzie we wtorek, 20 października? Najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej Ministerstwo Zdrowia opublikuje ok. godz. 10.30.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde