Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Koronawirus Lubelskie: Nie żyją 333 osoby z COVID-19. Przerażające statystyki

2020-11-06 8:41

Epidemia koronawirusa przybiera na sile – także w woj. lubelskim. Nie żyją 333 osoby z COVID-19. To tragiczny bilans zgonów wśród zakażonych z ostatnich miesięcy, od wiosny tego roku. Ostatnie dni i tygodnie to drastyczny przyrost liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Statystyki są przerażające!

Tylko w czwartek w woj. lubelskim potwierdzono śmierć 24 osób zakażonych koronawirusem. W środę sanepid przekazał informację o śmierci 32 chorych na COVID-19. Od początku epidemii koronawirusa na Lubelszczyźnie (do 5.11.2020) zmarły 333 osoby. To przerażające statystyki.

Jednocześnie to właśnie ostatnie dni i tygodnie są „odpowiedzialne” za szybki przyrost liczby zakażeń i zgonów wśród chorych na COVID-19. Jeszcze miesiąc temu (6.10.2020) w całym regionie bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa wynosił 56 osób. Przez miesiąc zmarło blisko 300 osób!

Bardzo szybko rośnie też liczba zakażonych, aktywnych przypadków COVID-19 i ognisk epidemicznych.Do 5 listopada potwierdzono łącznie 23 849 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 10 200 ozdrowieńców i zarejestrowano 333 zgony – podsumowuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Super Raport 05.11 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ)

W całym regionie jest ponad 13 tys. aktywnych przypadków COVID-19. To liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, która nadal nie wyzdrowiała. Znaczna część jest w dobrym stanie, ale są też tragiczne przypadki (zwłaszcza wśród osób starszych), w których COVID prowadzi do śmierci. Najwięcej chorych jest w samym Lublinie (ponad 2,8 tys.).

Rośnie też liczba aktywnych ognisk epidemicznych. Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie – 5 listopada było 181 takich „źródeł” koronawirusa w regionie. Większość aktywnych ognisk epidemicznych jest w fazie rozwojowej.

Koronawirus Lubelskie: Nie żyją 333 osoby z COVID-19. Przerażające statystyki

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde