Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus Lubelskie. Liczba zakażeń i zgonów. Raport MZ 22.07

2021-07-22 10:34

Koronawirus: Lubelskie. Zobacz nowe dane o liczbie zakażeń i zgonów wśród osób chorych na COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport i komunikat z 22.07, a szczegóły najważniejszych statystyk dotyczących pandemii w Polsce publikujemy na SE.pl. Koronawirus w Polsce to dziś 126 nowych przypadków zakażeń i aż dziewięć zgonów.

Koronawirus w Polsce 22 lipca 2021 roku to 126 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 i dziewięć zgonów wśród osób chorych. – Z powodu COVID-19 zmarły trzy, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło sześć osób – informuje Ministerstwo Zdrowia w nowym, czwartkowym komunikacie o sytuacji epidemicznej w kraju. Poniżej, w dalszej części artykułu, publikujemy najważniejsze dane i statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce i w województwie lubelskim.

Wiele osób z niepokojem śledzi codzienne raporty, obawiając się wzrostu liczby zakażeń i nadejścia czwartej fali pandemii z wariantem Delta. Ostatnie dni faktycznie przynoszą nieco większą liczbę zakażeń, ale jest to niewielki wzrost. Czy jest się czego obawiać? Jak wyglądają szczegółowe dane o liczbie zakażeń i zgonów w raporcie MZ z 22.07.2021 r.? Koronawirus w Lubelskiem to dziś (w czwartek, 22 lipca) 12 zakażeń potwierdzonych na terenie całego regionu w ciągu ostatniej doby. Na szczęście nie ma kolejnych przypadków zgonów wśród osób chorych na COVID-19.

Zobacz też: Małaszewicze: Mieszkała ze zwłokami matki. Horror trwał latami?

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

Najwięcej nowych przypadków zakażeń potwierdzono dziś na terenie województw: małopolskiego (23), wielkopolskiego (16), mazowieckiego (15), lubelskiego (12), dolnośląskiego (9), śląskiego (9), pomorskiego (8), łódzkiego (5), podlaskiego (5), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1). W Lubuskiem i Opolskiem nie odnotowano nowych zakażeń SARS-CoV-2, choć w ministerialnych statystykach jest też dziewięć zakażeń nieprzypisanych do żadnego regionu. To najnowsze dane o sytuacji epidemicznej w Polsce z 22 lipca 2021 roku.

Od początku pandemii w Polsce – jak podaje resort zdrowia – w całym kraju odnotowano 2 881 840 zakażeń potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów oraz zgon 75 231 osób chorych na COVID-19. Większość z nich miała choroby współistniejące.

W całej Polsce wykonano dotąd ponad 33 miliony szczepień, a ponad 16,5 mln osób jest w pełni zaszczepionych. Jak wyglądają te statystyki na Lubelszczyźnie? W całym regionie wykonano dotąd 1 536 435 szczepień. 712 400 osób jest w pełni zaszczepionych.

Zobacz też: Okuninka: „Sum ludojad” zaatakował 12-latka! Potwór w Jeziorze Białym?!

wykres szczepień CMS 22 7 2021

i

Autor: Grafika SE Maciej Turowicz
Sonda
Obawiasz się wariantu Delta i czwartej fali koronawirusa?