Koronawirus. Lubelskie: 380 aktywnych przypadków COVID-19. W tych powiatach [MAPA]

2020-08-14 9:27 Marek Targoński
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Koronawirus atakuje Lubelskie. W całym województwie jest 380 aktywnych przypadków COVID-19. W których powiatach sytuacja jest najtrudniejsza? Biała Podlaska znalazła się w tzw. żółtej strefie i została objęta nowymi obostrzeniami. Czy z innymi miejscami będzie podobnie? Oto najnowsze dane o epidemii w Lubelskiem.

Koronawirus Lubelskie: 380 aktywnych przypadków COVID-19 w całym regionie. Ich liczba rośnie z dnia na dzień. W tych powiatach jest najgorzej. Zobaczcie na mapie poniżej.

Lubelskie: 380 aktywnych przypadków koronawirusa

Aktywne przypadki COVID-19 to osoby z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, które nadal chorują. W większości przypadków ich stan jest dobry. Duży wzrost liczby zakażeń dotyczy Białej Podlaskiej, która trafiła do tzw. żółtej strefy, ale np. w powiecie bialskim chorych jest jeszcze więcej.

Do 13 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 1221 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 810 ozdrowieńców i zarejestrowano 22 zgony – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Koronawirus. Lubelskie: 380 aktywnych przypadków COVID-19. W tych powiatach [MAPA]
Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki

Tylko wczoraj w województwie lubelskim potwierdzono 46 zakażeń koronawirusem. Dzień wcześniej było ich 39. Rośnie też liczba ognisk epidemicznych w regionie. Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że jest ich już 20.

Przypomnijmy, że od piątku obowiązuje nowa lista powiatów i miast objętych obostrzeniami i restrykcjami. W żółtej strefie znalazła się Biała Podlaska. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule: Lubelskie: NOWE OBOSTRZENIA. „Żółta strefa” w Białej Podlaskiej. Jakie restrykcje wracają?

Strażacy wyciągnęli śmigłowiec, który runął do Wisły

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.