Dziennikarz TVP Lublin rozrzuca ŚMIECI na pl. Kaczyńskiego. Został ZWOLNIONY! Jest nagranie

2020-08-14 8:21 Marek Targoński
Dziennikarz TVP rozrzuca ŚMIECI. SKANDAL w centrum Lublina. Jest nagranie! [WIDEO]
Autor: Facebook Miasto Lublin, nagranie z miejskiego monitoringu

Lublin i prawdziwy skandal w centrum miasta. Dziennikarz telewizyjny powinien dobrze prezentować się w „oku” kamery, ale tej swojej, a nie... miejskiego monitoringu. Tomasz Zalewa z TVP Lublin naje się wstydu i... stracił pracę! Dziennikarz rozrzucał śmieci wyciągnięte z kosza, a wszystko zarejestrowały kamery. Urząd Miasta bez skrupułów punktuje w internecie takie zachowania. Ale wstyd! TVP odcięła się od zachowania swojego pracownika.

Mieszkańcy Lublina są oburzeni. Część ich komentarzy znajdziecie poniżej, w dalszej części artykułu. Wszystko po tym, jak dziennikarz TVP rozrzucał śmieci wyciągnięte z kosza na odpadki w centrum miasta! Wszystko po to, by pokazać, jak jest tam brudno... Problem w tym, że nagrała to kamera – nie telewizyjna, a ta będąca częścią miejskiego monitoringu. Wstyd! Dziennikarz został zwolniony w trybie natychmiastowym.

Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający – opisuje na swoim facebookowym profilu Urząd Miasta Lublin.

Dziennikarz TVP rozrzuca śmieci w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dziennikarz naje się wstydu, bo jego zachowanie zostało nagrane i zauważone przez pracowników Centrum Monitoringu Wizyjnego. Osoba prowadząca facebookowy profil Miasta postanowiła publicznie ukarać Zalewę za zaśmiecania przestrzeni publicznej.

W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty – zwraca się do TVP Miasto Lublin.

Filmik pojawił się na oficjalnym profilu Urzędu Miasta i wywołał lawinę komentarzy. Jednoznacznych. „Panu Tomaszowi powinien zostać wystawiony mandat za zaśmiecanie plus nagana w pracy” – komentuje pani Natalia. „Co za wstyd! Jak można tak oszukiwać?” – pyta pani Agata. Część mieszkańców zauważa, że w centrum czasem faktycznie nie jest czysto, ale taki sposób nagłaśniania tematu raczej niczego nie zmieni.

Sprawę opisują media, coraz głośniej o niej także w sieci. Rozrzucone śmieci, wyciągnięte z kosza stały się „tłem” do materiału o bałaganie i nocnych imprezach w centrum. Mieszkańcy Lublina krytykowali nieporządek na pl. Kaczyńskiego, nie wiedząc nawet, kto jest jego twórcą. Materiał stworzony przez TVP Lublin można było jeszcze niedawno zobaczyć na stronach telewizji. W piątek rano... już go nie było. Został usunięty.

TVP Lublin komentuje sprawę. Jest oświadczenie i... zwolnienie

W piątkowy poranek pojawiło się oświadczenie władz TVP Lublin w sprawie zachowania Zalewy. Wydał je redaktor naczelny i dyrektor stacji, Ryszard Montusiewicz. Oznajmił, że... zwolnił dziennikarza w trybie natychmiastowym.

Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP. P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej – oświadczył Montusiewicz.