Lubelskie: Prawie 30 proc. maturzystów OBLAŁO egzamin dojrzałości. Wyniki [MATURA 2020]

i

Autor: pixabay.com/F1Digitals

Lubelskie: Prawie 30 proc. maturzystów OBLAŁO egzamin dojrzałości. Wyniki [MATURA 2020]

2020-08-12 12:18

Matura 2020 poszła... słabo. W województwie lubelskim prawie 30 proc. absolwentów oblało egzamin dojrzałości. Tylko cześć z nich będzie miała szansę na powtórkę we wrześniu. Wyniki tegorocznych matur nie napawają optymizmem. Pokazują też dużą dysproporcję między liceami a technikami. Jak wypadły wyniki egzaminów maturalnych na Lubelszczyźnie?

Tegoroczne matury przez koronawirusa odbyły się w czerwcu. Uczniowie teoretycznie zyskali więc kilka dodatkowych tygodni na naukę, choć... po wynikach egzaminu dojrzałości w ogóle tego nie widać.

Lubelskie: Prawie 30 proc. maturzystów oblało!

Na Lubelszczyźnie w czerwcu 2020 do egzaminu maturalnego przystąpiło 15 959 absolwentów szkół średnich: liceów i techników. Wszyscy zdawali obowiązkowo egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz wybrany przedmiot „w rozszerzeniu”. Nie zdawali za to egzaminów ustnych – przez koronawirusa.

71,5 proc. maturzystów zdało egzamin dojrzałości. Nie trzeba mieć matury, by policzyć, że blisko 30 proc. absolwentów powinęła się noga. 2759 maturzystów (17,3 proc.) nie zdało z jednego przedmiotu i będzie miało szansę na poprawkę na początku września. Dla 1782 absolwentów szkół średnich (11,2 proc.) to koniec tegorocznej matury i to nie taki o jakim marzyli.

Wyniki matur po raz kolejny pokazały dysproporcję między liceami a technikami. W tych pierwszych egzamin dojrzałości zdało 80 proc. absolwentów, w tych drugich – zaledwie 56,4 proc.

Lubelskie: Matury 2020. Wyniki z poszczególnych przedmiotów

Średnie wyniki z poszczególnych, najpopularniejszych przedmiotów maturalnych, wśród absolwentów z Lubelskiego, według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie:

  • język polski – poziom podstawowy: średnio 51 proc.
  • matematyka – poziom podstawowy: średnio 53 proc.
  • język angielski – poziom podstawowy: średnio 68 proc.
  • biologia – poziom rozszerzony: średnio 43 proc.
  • fizyka – poziom rozszerzony: średnio 36 proc.
  • historia – poziom rozszerzony: średnio 33 proc.
  • wiedza o społeczeństwie – poziom rozszerzony: średnio 28 proc.
Maturzyści z Bydgoszczy o swojej przyszłości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE