Lubelskie: Prawie 30 proc. maturzystów OBLAŁO egzamin dojrzałości. Wyniki [MATURA 2020]

i

Autor: pixabay.com/F1Digitals

Lubelskie: WYNIKI MATUR 2020. Jak poszedł egzamin maturalny? Gdzie sprawdzić wyniki?

2020-08-11 12:32

Absolwenci szkół średnich z województwa lubelskiego poznają wyniki matur 2020. To jeden z najważniejszych sprawdzianów w ich dotychczasowym życiu. Jak poszedł egzamin maturalny w Lubelskiem? Gdzie i jak sprawdzić wyniki?

Lubelskie. Wyniki matur 2020. Jak poszedł egzamin maturalny, zwany egzaminem dojrzałości? Znamy statystyki z matur 2020 dla województwa lubelskiego – podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie. Od rana wyniki mogą sprawdzać ci najbardziej zainteresowani. Gdzie i jak to zrobić?

Lubelskie: Wyniki matur 2020. Gdzie sprawdzić wyniki? [OBIEG OKE Kraków]

Tegoroczni maturzyści mogą od godz. 8.00 sprawdzać swoje wyniki matur 2020. W tym celu muszą zalogować się w serwisie OBIEG OKE Kraków (zajmującej się m.in. woj. lubelskim). Adres strony to: obieg.oke.krakow.pl. Żeby się zalogować, trzeba podać numer pesel i hasło, które uczniowie otrzymali w szkołach.

Centralna Komisja Egzaminacyjna zaznaczyła, że udostępnianie wyników nastąpi we wtorek, 11 sierpnia, między godz. 8.00 a 10.00. I prosiła, by nie czekać na nie o północy i z cierpliwością podejść do systemu informatycznego, który będzie musiał zmierzyć się z dużym ruchem.

Jak informuje CKE – absolwenci, którzy:

  • zdali egzamin – otrzymają świadectwo dojrzałości (wraz z odpisem),
  • podwyższyli wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, lub przystąpili do egzaminu, do którego nie przystępowali w ubiegłych latach – otrzymają aneks do świadectwa dojrzałości,
  • nie zdali egzaminu – otrzymają informację o wynikach egzaminu dojrzałości.

Żeby zaliczyć maturę 2020, trzeba uzyskać min. 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych. Ci, którzy nie zaliczą jednego z nich, mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego 8 września.

Lubelskie: WYNIKI MATUR 2020. Jak wypadli maturzyści z Lubelskiego?

W województwie lubelskim maturę 2020 zdawało 15 959 absolwentów szkół średnich (liceów i techników).

71,5 proc. maturzystów w Lubelskiem zdało egzamin (80 proc. w liceach, a 56,4 proc. w technikach). 17,3 proc. maturzystów „oblało” jeden z przedmiotów i będzie mogło poprawić maturę jeszcze w tym roku (8 września). 11,2 proc. absolwentów nie zdało z więcej niż jednego przedmiotu.

Średnie wyniki matur 2020 z wybranych przedmiotów – woj. lubelskie:

  • język polski – poziom podstawowy – 51 proc.
  • matematyka – poziom podstawowy – 53 proc.
  • język angielski – poziom podstawowy – 68 proc.
Maturzyści z Bydgoszczy o swojej przyszłości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE