Koronawirus Lubelskie

i

Autor: Pixabay/dimitrisvetsikas1969

Koronawirus. Lubelskie: 3,5 TYS. ZAKAŻEŃ w dwa dni. FATALNY bilans weekendu

2020-11-09 8:14

Kilkadziesiąt zgonów i ponad 3,5 tys. zakażeń koronawirusem. To fatalny bilans weekendu i dane tylko z soboty i niedzieli w woj. lubelskim. Koronawirus SARS-CoV-2 atakuje coraz więcej osób, a pandemia COVID-19 w Polsce przybiera na sile. Od dziś zdalnie uczą się uczniowie klas I-III. Co dalej?

Są dwa scenariusze – albo obecne obostrzenia zostaną utrzymane (przynajmniej do końca listopada) albo… całkowity lockdown. Rząd próbuje uniknąć takiego scenariusza, ale statystyki są „nieprzychylne”. Jak wyglądają dane o koronawirusie w Polsce i na Lubelszczyźnie?

Koronawirus w Lubelskiem. Tylko w weekend sanepid potwierdził ponad 3,5 tys. zakażeń SARS-CoV-2. Co gorsza, zmarło kilkadziesiąt kolejnych osób chorych na COVID-19. Tylko w sobotę i niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie potwierdziła śmierć 52 zakażonych!

W sobotę, 7 listopada w woj. lubelskim bilans zwiększył się o 1794 nowe zakażenia oraz aż 33 zgony wśród chorych na COVID-19. W niedzielę – 1728 przypadków i aż 19 zgonów.

Do 8 listopada potwierdzono łącznie 28 913 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 12 115 ozdrowieńców i 424 zgony – podsumowuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo

Rośnie też liczba aktywnych przypadków COVID-19 w Lubelskiem. Według danych z niedzieli było ich ponad 16 tys.! Mowa o osobach z potwierdzonym, aktywnym zakażeniem. W większości ich stan jest dobry, ale część osób chorych wymaga hospitalizacji, użycia respiratora, pojawiają się powikłania, które niejednokrotnie prowadzą do śmierci pacjenta.

Zobacz też: Biała Podlaska: NIE ŻYJE nauczyciel zakażony koronawirusem. Krzysztof Sosik jeszcze tydzień temu prowadził lekcje

W województwie lubelskim zajętych jest 125 łóżek respiratorowych (ze 158 dostępnych).