Biała Podlaska: NIE ŻYJE nauczyciel zakażony koronawirusem. Krzysztof Sosik miał COVID-19

i

Autor: Pixabay/goszka

Biała Podlaska: NIE ŻYJE nauczyciel zakażony koronawirusem. Krzysztof Sosik jeszcze tydzień temu prowadził lekcje

2020-11-07 11:30

W Białek Podlaskiej zmarł nauczyciel zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Krzysztof Sosik chorował na COVID-19. Był nauczycielem historii i WOS-u w dwóch bialskich szkołach. – Jeszcze w ubiegłym tygodniu prowadził zdalne lekcje dla swoich uczniów, dzieląc się pasją i wiedzą historyczną – mówi prezydent Michał Litwiniuk.

Jego uczniowie i wychowankowie wspominają go jako doskonałego pedagoga i nauczyciela z prawdziwą pasją, którą przekazywał kolejnym pokoleniom. Nie żyje Krzysztof Sosik, nauczyciel historii i WOS-u z Białej Podlaskiej. Miał koronawirusa, chorował na COVID-19.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: Ile zakażeń w Lubelskiem? Prawie 1800 przypadków, ponad 30 zgonów

Krzysztof Sosik pracował w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 i nr 2 w Białej Podlaskiej. O śmierci nauczyciela zakażanego koronawirusem poinformował we wzruszającym wpisie Michał Litwiniuk.

W takich momentach przypominamy sobie o szczególnej misji pedagogów, którzy nie zważając na trudności, zdarzenia losowe, niebezpieczne warunki pracy, realizują swoją misję z poczuciem szczególnego powołania. Taki był pan Krzysztof. Jeszcze w ubiegłym tygodniu prowadził zdalne lekcje dla swoich uczniów, dzieląc się pasją i wiedzą historyczną – pisze prezydent Białej Podlaskiej.

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce

W sieci zaroiło się od komentarzy tych, którzy osobiście znali Krzysztofa Sosika lub byli jego wychowankami i uczniami. Słowa pożegnania i wzruszające wspomnienia chwytają za serce.

Dziękuję za jego wspaniałe dzieło, za ofiarną, wytrwałą pracę, za wszelkie dobro, jakiego jako bialska społeczność od niego doświadczyliśmy. Wyrażam głębokie współczucie rodzinie pana Krzysztofa – napisał w sieci Litwiniuk.

Dla wielu swoich uczniów był „ulubionym panem od historii” i osobą, która zaszczepiała prawdziwą pasję do tego przedmiotu. Był też ciepłym człowiekiem, pedagogiem o wielkim sercu i nauczycielem z powołania.