Koronawirus: Lubelskie, 20 września. Ile jest dziś przypadków?

2021-09-20 10:30
Koronawirus. Czwarta fala ruszyła! Raport z Wielkopolski [30.09.21]
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/conorlinehan Koronawirus. Czwarta fala ruszyła! Raport z Wielkopolski [30.09.21]

Koronawirus w woj. lubelskim w poniedziałek, 20 września. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie? Zobacz najnowsze dane z raportów i komunikatów Ministerstwa Zdrowia. Od wielu dni Lubelskie jest w czołówce regionów z największą liczbą zakażeń. Ile jest dziś nowych przypadków? Jak wygląda bilans zgonów na COVID-19 w Polsce?

Koronawirus w Lubelskiem, 20 września 2021 roku. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie? Jak wygląda tragiczny bilans zgonów wśród osób chorych na COVID-19? Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 20.09 podało nowe dane o pandemii koronawirusa w Polsce. Jak wyglądają najnowsze statystyki? Poniżej znajdziesz komunikaty i liczby z poniedziałkowego raportu MZ o COVID-19 z 20 września 2021 roku. Średnia liczba nowych przypadków koronawirusa rośnie od miesiąca. Eksperci nie mają wątpliwości: to początek czwartej fali pandemii, zapowiadanej na jesień.

Zobacz też: Większość pacjentów z COVID bez szczepień. Dramatyczne dane

Poradnik zdrowie - różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą

Mamy 363 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek, 20 września. Na szczęście w całym kraju nie odnotowano zgonów wśród osób chorych na COVID-19 w ciągu ostatniej doby.

Najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce 20 września odnotowano na terenie województw: mazowieckiego (64), lubelskiego (42), małopolskiego (39), wielkopolskiego (29), łódzkiego (28), śląskiego (27), podkarpackiego (24), zachodniopomorskiego (24), pomorskiego (19), lubuskiego (14), podlaskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (8), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (2).

Koronawirus: Lubelskie, 20 września. Ile jest dziś przypadków?

W województwie lubelskim odnotowano dziś 42 noweprzypadki zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. To drugi najwyższy wynik w kraju!

Od początku pandemii COVID-19 w Polsce, a więc od marca ubiegłego roku, testy w całym kraju potwierdziły 2 898 299 przypadków zakażeń SARS-CoV-2. W rzeczywistości było ich prawdopodobnie znacznie więcej. W tym czasie zmarło 75 488 osób chorych na COVID. Większość miała też choroby współistniejące.

Koronawirus: Lubelskie, 19 września

Od wielu dni województwo lubelskie jest w ścisłej i niezbyt chlubnej czołówce regionów z największym przyrostem nowych zakażeń i najwyższą liczbą przypadków koronawirusa. Wczoraj Lubelszczyzna też była na pierwszym miejscu. Z 540 nowych przypadków zakażeń odnotowanych w kraju 19 września, aż 101 dotyczyło woj. lubelskiego!

Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE