Większość pacjentów z COVID bez szczepień. Dramatyczne dane

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/orzalaga Większość pacjentów z COVID bez szczepień. Dramatyczne dane

Większość pacjentów z COVID bez szczepień. Dramatyczne dane

2021-09-17 8:58

Lubelskie. Lekarze nie mają złudzeń, a dane nie pozostawiają wątpliwości. Do szpitali trafia coraz więcej osób z koronawirusem, a większość pacjentów z COVID-19 to osoby bez szczepień. One też – jak tłumaczą eksperci – wymagają najpoważniejszej terapii. Dane są dramatyczne. Lekarze zapowiadają, że czwarta fala pandemii będzie się rozpędzać.

Lubelskie. Większość pacjentów z COVID-19 to osoby bez szczepień. Potwierdzają to lekarze z Lublina, Białej Podlaskiej i całego kraju. Coraz większa liczba zakażeń – na Lubelszczyźnie jest ich najwięcej w skali kraju – przekłada się też na większą liczbę hospitalizacji. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie (SPSK1) leczonych jest 28 pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Większość to osoby niezaszczepione – podaje Polska Agencja Prasowa. – Praktycznie wszystkie osoby, które mamy w tej chwili w klinice, poza trzema, są to osoby niezaszczepione. Niezaszczepione są praktycznie wszystkie osoby w ciężkim stanie, które wymagają tlenoterapii wysokoprzepływowej, albo podłączenia do respiratora – mówi kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1, prof. Krzysztof Tomasiewicz.

Zobacz też: Ruszył na rajd quadem i… już nie wrócił. Tragedia pod Opolem Lubelskim

W czwartek w SPSK1 przebywało 28 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Osiem łóżek było wolnych. Na intensywnej terapii zajętych było wszystkich dziewięć łóżek. Jak poinformował prof. Tomasiewicz, zaledwie 2-5 proc. jego pacjentów to osoby zaszczepione.

"Nie nazywajmy GÓ*A ambrozją". Bunt NIEZASZCZEPIONYCH. Protest "Stop Segregacji Sanitarnej"/Komentery

Jak poinformowała PAP asystentka dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej Emilia Komorowska, w czwartek w szpitalu było 13 pacjentów zakażonych COVID-19. Wolnych pozostawało 11 łóżek. – Wśród obecnie przebywających, jako zakażonych COVID-19, jeden pacjent był zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki w dniu 28 sierpnia, a został przyjęty na oddział 10 września z trwającymi, nasilającymi się dolegliwościami – przekazała Komorowska. Dodała, że w przypadku tego pacjenta uznano, że zaraził się przed przyjęciem szczepionki. – Pozostali pacjenci przebywający w obszarze COVID-19 nie byli szczepieni – poinformowała PAP.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na pierwszym miejscu było woj. lubelskie (120 przypadków). Podczas telekonferencji w środę wojewoda lubelski Lech Sprawka powiedział, że ponad 80 proc. hospitalizowanych jest niezaszczepionych na COVID-19. – Zdecydowana większość pacjentów hospitalizowanych i tych na oddziałach intensywnej terapii to są osoby niezaszczepione – mówił Sprawka, apelując jednocześnie o przyjmowanie szczepionki.

Sonda
Zaszczepiłeś się już przeciwko COVID-19?