Koronawirus Lubelskie

i

Autor: Lubuska Policja

Koronawirus atakuje Lubelskie! Kolejny potwierdzony przypadek COVID-19. W sumie 40!

2020-03-23 9:05

Koronawirus atakuje woj. lubelskie! Jest kolejny potwierdzony przypadek, w sumie jest ich już 40. Chorych przybywa coraz szybciej. Kim jest kolejna osoba z COVID-19 na Lubelszczyźnie? To mężczyzna w średnim wieku spod Lublina.

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jeden z nich dotyczy Lubelszczyzny. Koronawirus nadal atakuje! W sumie na Lubelszczyźnie potwierdzono już 40 przypadków SARS-CoV-2.

W całym kraju odnotowano 649 przypadków koronawirusa. Siedem osób zmarło.

Kim jest 40. pacjent chory na COVID-19 w woj. lubelskim? Co nim wiemy? Skąd pochodzi i jak się zaraził?

Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który przyjechał z kraju o dużej transmisji wirusa – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Koronawirus. Posłuchaj o prawach pracownika w obliczu pandemii. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Służby nie zdradzają, z jakiej konkretnie miejscowości pochodzi pacjent z COVID-19 ani gdzie jest leczony. Wiemy jedynie, że pochodzi spod Lublina, jest w średnim wieku i niedawno wrócił z jednego z krajów, gdzie szaleje epidemia koronawirusa.

Czytaj też: TU KUPISZ „Super Express” w trakcie kwarantanny!

Aktualny bilans koronawirusa na Lubelszczyźnie to 40 osób z potwierdzonym wynikiem. Jedna z nich zmarła. W szpitalach diagnozowanych jest 18 osób. 3271 jest na kwarantannie. Ponad 5,5 tys. mieszkańców Lubelszczyzny objętych jest nadzorem sanepidu.

Czytaj naszą relację na żywo: Oddział ginekologiczny zamknięty. Pacjentki z noworodkami objęte kwarantanną. Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE