Kolonia Siedliszczki. Wypadek ukraińskiego autokaru. Przewoził uchodźców do Warszawy!

i

Autor: lubelska policja Kolonia Siedliszczki. Wypadek ukraińskiego autokaru. Przewoził uchodźców do Warszawy!

Kolonia Siedliszczki: Wypadek ukraińskiego autokaru z uchodźcami. Ranne dzieci! [AKTUALIZACJA]

Do wypadku doszło w czwartek (3.03.2022) rano, na drodze krajowej nr 17, w miejscowości Kolonia Siedliszczki w powiecie świdnickim (Lubelskie). Ukraiński autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Jak podaje policja, autokarem podróżowały 73 osoby do punktu docelowego w Warszawie. Do szpitala trafiły m.in. dzieci. Szczegóły poniżej.

Aktualizacja godz. 17:38

Pięcioro ukraińskich dzieci, które trafiły do szpitala po wypadku autokaru w Kolonii Siedliszczkach, opuściło szpital - powiedziała w czwartek oficer prasowy Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, którą cytuje PAP. Dzieci zostały już odebrane i dołączyły do grupy uchodźców oczekujących na pomoc w Świdniku. W szpitalu została natomiast 74-letnia Ukrainka - jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 Wcześniej pisaliśmy:

Do wypadku doszło w czwartek (3.03.2022) przed godziną 7.00 na drodze DK-17 w Kolonii Siedliszczki. Autokar z ukraińskimi pasażerami jadący od Hrebennego w kierunku Warszawy nagle zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok.

Jak wynika z informacji przekazanych przez lubelską policję, autokarem podróżowały 73 osoby (zgodnie z dopuszczalną ilością przewidzianą konstrukcyjnie), w tym dwóch kierowców. Na miejsce zostały zadysponowane służby, które przystąpiły do akcji ratunkowej: pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja.

- Na obecną chwilę do szpitala przetransportowano 5 osób: czwórkę dzieci i jedną osobę dorosłą. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje st. asp. Elwira Domaradzka z lubelskiej policji.

Zobacz też: Wracają w sam środek wojny w Ukrainie, by walczyć. „Tak trzeba”, „Nie poddamy się”

Policjanci ustalili, że kierujący autokarem 47-latek był trzeźwy.

- Na czas prowadzonych czynności wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia zostały podstawione dwa autokary, w tym policyjny autokar z Warszawy. Funkcjonariusze pomogli pasażerom przesiąść się do pojazdów - podaje st. asp. Elwira Domaradzka.

Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.

- Wyjaśniamy przyczyny zdarzenia. Zorganizowaliśmy autokar, który przewiezie pozostałych uczestników do Warszawy - podaje rzeczniczka.

Poniżej galeria zdjęć: Kolonia Siedliszczki. Wypadek ukraińskiego autokaru z uchodźcami [ZDJĘCIA]

Pociąg z uchodźcami wojennymi ze Lwowa dotarł do Olkusza
Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?