Kłęby czarnego dymu snują się nad Lublinem! Pożar przy Północnej

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Kłęby czarnego dymu snują się nad Lublinem! Pożar przy Północnej

Potężny pożar

Kłęby czarnego dymu snują się nad Lublinem! Pożar przy Północnej

2022-07-12 12:12

Potężny pożar niemal w samym centrum Lublina. Kłęby dymu snuły się wokół budynków na ul. Północnej i w całej okolicy. Sześć zastępów straży pożarnej walczy z ogniem, który pojawił się… ba budowie. Najprawdopodobniej zapalił się styropian. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – informują strażacy. Ogień rozszalał się we wtorek (12.07) po godz. 10.00.

Dym unoszący się nad ul. Północną było widać z wielu kilometrów, z różnych dzielnic Lublina. Widok był przejmujący, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Straty materialne mogą jednak okazać się bardzo duże.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w rejonie ul. Północnej we wtorek (12.07) ok. godz. 10.20.

W wyniku rozpoznania na miejscu zdarzenia, kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się styropian na nowo budowanym budynku, obok hotelu. W związku z czym widać gęste, czarne kłęby dymu – opisuje asp. Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie, cytowany przez PAP.

W akcji gaśniczej uczestniczy sześć zastępów straży pożarnej, łącznie 23 strażaków. Na miejscu jest również policja i pogotowie.

Do chwili obecnej nie ma osób poszkodowanych. Nie ma zagrożenia – informuje Pytka.

Ogień strawił znaczną część elewacji powstającego biurowca. Straty materialne powstałe w wyniku pożaru na budowie przy ul. Północnej w Lublinie mogą być bardzo duże.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Zaparkował na środku ronda! Jak on się tam znalazł?